Blog Panoramy Firm

Pomoce szkolne, czyli jak skuteczniej uczyć

Materiał partnera
2019-10-04
nauka

Nauczyciel ma przed sobą bardzo trudne zadanie. Ucząc grupę dzieci, trudno jest tak dobrać metody, by trafić do każdego z nich, ponieważ każde dziecko przyswaja wiedzę łatwiej w jeden sposób, a trudniej w inny. Pomoce dydaktyczne mogą ułatwić nieco to zadanie, ponieważ części dzieci na pewno łatwiej będzie przyswoić nową wiedzę, która nie będzie czystą teorią, a da się tez zobaczyć i dotknąć. Czym są pomoce dydaktyczne i jak je stosować?

Czym są pomoce naukowe?

Pomocą naukową może być wszystko – od filmu, do własnoręcznie wykonanego modelu. Na pewno pamiętamy z lat szkolnych trudne do wyobrażenia sobie bryły obrotowe lub naukę budowy komórki zwierzęcej. Dużym ułatwieniem w przyswojeniu tej wiedzy okazują się pomoce dydaktyczne, które uczeń może zobaczyć, dotknąć i w ten sposób łatwiej zapamiętać i zrozumieć.

Wśród pomocy naukowych prym wiodą modele brył przestrzennych. Bez nich trudno wyobrazić sobie naukę matematyki. Część szkół w program nauczania włącza własnoręczne wykonywanie takich brył przez uczniów, niestety ograniczenia czasowe nie każdemu pozwalają na przeprowadzenie takich zajęć. Warto wtedy zainwestować w zakup pomocy dydaktycznych dla szkół, które pomogą naszym uczniom przyswoić tę wiedzę.

Pomoce szkolne to nie tylko bryły obrotowe

Przedmiotem sprawiającym uczniom trudności jest nie tylko matematyka. Również nauka biologii staje się dużo prostsza, jeśli szkoła zakupi mikroskop szkolny, dzięki któremu uczniowie na własne oczy zobaczyć mogą trudne do opisania preparaty.

Kolejnym przedmiotem szkolnym, którego naukę ułatwić mogą pomoce dydaktyczne, jest wychowanie komunikacyjne. Duże demonstracyjne znaki drogowe, małe znaki drogowe oraz inne elementy (pojazdy, piesi, rowerzyści itp.), które można wykorzystać, tworząc dowolne sytuacje na drodze, ułatwią naukę nie tylko najmłodszym uczniom, przygotowującym się do zdobycia karty rowerowej, ale mogą być wspaniałą pomocą także dla uczniów starszych. Większość z nas jest wzrokowcami, więc dużo prościej jest nam wyobrazić sobie sytuację na drodze, jeśli zostanie ona rozrysowana lub przedstawiona za pomocą odpowiednich pomocy naukowych.

Gdzie zakupić pomoce dydaktyczne?

Pomoce dydaktyczne zakupione dla szkoły powinny być solidne, ponieważ używać ich będzie wiele osób. Wytrzymałe materiały i staranne wykonanie to najbardziej pożądane cechy takich artykułów. Poszukując producenta pomocy szkolnych, warto wybrać firmę, która posiada długie doświadczenie na rynku, a jej produkty są bezpieczne i niezawodne. Niewątpliwie przedsiębiorstwem takim jest firma Ślężak, która zajmuje się produkcją i dystrybucją pomocy naukowych od 1995 roku.

W ofercie znajdziemy pomoce matematyczne, takie jak:

  • bryły ścięte,
  • bryły obrotowe,
  • ostrosłupy,
  • wielościany,
  • bryły wpisane,
  • specjalistyczne bryły do mierzenia objętości,
  • tablica z przyborami,

a także zestawy magnetyczne do nauki innych przedmiotów. Popularnym wyborem wśród szkół jest zestaw pomocy do nauki wychowania komunikacyjnego. W ofercie dobrych producentów pomocy naukowych znajdziemy także urządzenia takie jak mikroskop szkolny.

Wybór odpowiednich pomocy dydaktycznych nie jest łatwy, warto jednak zakupić takie artykuły, aby pomóc uczniom zrozumieć najtrudniejsze tematy, a także urozmaicić lekcje i sprawić, że uczniowie polubią trudny przedmiot.