Tablice szkolne – na jakie rodzaje warto zwrócić uwagę?

Materiał partnera
2019-11-18

Zajęcia w szkole podstawowej, ale też na uczelniach wyższych oraz na wielu innych szczeblach edukacji odbywają się najczęściej poprzez zapisywanie najważniejszych zagadnień na tablicach. Te powinny być funkcjonalne i zapewniać łatwość w wielokrotnym używaniu. Obecnie na rynku istnieje wiele typów tablic szkolnych – na które warto szczególnie zwrócić uwagę i dlaczego?

Nowoczesna tablica magnetyczna

Jednym z podstawowych elementów każdej sali szkolnej jest tablica. Obecnie coraz częściej stosuje się nowoczesne rozwiązania w tym zakresie, których świetnym przykładem jest szkolna tablica magnetyczna. Różni się ona przede wszystkim wizualnie od klasycznych modeli – składa się bowiem ze szkła hartowanego, jest suchościeralna i ma właściwości magnetyczne. Ostatni parametr uzyskuje się poprzez stworzenie specjalnego tyłu tablicy. Pokryty jest on bowiem ferromagnetyczną blachą ocynkowaną.

Dzięki temu korzystanie z niej jest o wiele prostsze i daje sporo możliwości. To bardzo istotne dla pedagogów, którzy za pomocą tablicy magnetycznej mogą bardziej zainteresować swoich uczniów i skłonić ich do realizacji poszczególnych zadań. Takie tablice znajdują się w szerokiej ofercie firmy Tablica Szkolna, która wskazuje także szereg innych zalet modelu magnetycznego. Jest on bowiem również doskonale wyglądającym elementem wyposażenia wnętrz. Z tego właśnie względu świetnie sprawdzi się w nowoczesnych placówkach, ale nie tylko. Nie jest to jednak jedyny typ tablicy szkolnej dostępny w rozbudowanym asortymencie firm zajmujących się sprzedażą takich właśnie przedmiotów. Co jeszcze proponują swoim klientom?

Klasyczne tablice – zielone oraz czarne

Najczęściej utożsamianym z tablicą kolorem jest niewątpliwie zieleń oraz czerń. Szczególnie w przypadku pierwszej z barw tablice szkolne są jednym z elementów, których powierzchnia przyjmuje taki właśnie odcień. Wariant ten daje możliwość łatwego odczytania wszelkich liter czy innych znaków pisanych kredą. Tablice zielone kredowe są rozwiązaniem bardzo trwałym. Dodatkowym atutem jest specjalna półka na rozmaite przybory, które ułatwia korzystanie z tablicy  szkolnej tego typu.

Co ciekawe, może ona występować w rozszerzonej wersji. Określane jako tryptyki posiadają dwa rozkładane skrzydła, dzięki którym znacząco powiększa się powierzchnia dostępna do zapisu. Oprócz zielonych tablic szkolnych warto zwrócić uwagę także na czarne. Ciekawym rozwiązaniem są też tablice tekstylne i korkowe. Wybór odpowiedniego modelu warto poprzedzić konsultacjami ze specjalistą zajmującym się sprzedażą tablic szkolnych. Dzięki temu uda nam się dopasować typ tablicy najlepiej sprawdzający się na danym etapie edukacji w wybranej placówce.