Warsztaty ceramiczne dla dorosłych, a także dzieci!

Materiał partnera
2019-04-18

Literatura, teatr, kinematografia, to nie jedyne formy artystyczne, z którymi możemy się dzisiaj powszechnie spotkać, próbując swoich sił w ramach pasji, czy wyrazu własnych poglądów, wizji oraz wyobrażeń. Obecnie wiele osób – amatorów i pasjonatów – wybiera również na swój rozwój duchowy i intelektualny warsztaty ceramiczne, które są dedykowane w najlepszych pracowniach dla dzieci, a także dla dorosłych.

Warsztaty ceramiczne dla dzieci

Warsztaty ceramiczne dla dzieci to bardzo świetny sposób nauki naszych pociech wykorzystania wyobraźni. Zabawa polegająca na tworzeniu glinianych obrazków, czy figurek, a także zawieszek oraz biżuterii, idealnie wpływa również na rozwój umiejętności manualnych, oraz ogólnych psychoruchowych. Zajęcia w pracowniach sztuk ceramicznych, to zatem nie tylko stawianie na bliski kontakt dzieci ze światem artystycznym, ale także możliwość zapewnienia im zabawy i nauki w jednym! Dzisiaj często na warsztaty ceramiczne zapisywane są dzieci z klas przedszkolnych i szkolnych, a także grupki posyłane do specjalistycznych pracowni przez rodziców. Tu warto podkreślić to, że niektóre warsztaty, są dedykowane na kreatywne imprezy urodzinowe dla maluchów…

Warto wiedzieć! Dzisiaj wiele pracowni ceramicznych, oferuje także zajęcia terapeutyczne z arteterapii, terapii ręki, sensoplastyki, czy po prostu kompetencji socjologicznych. Zgłaszają się na nie osoby po przebytych udarach i paraliżach kończyn górnych, seniorzy, a także rodzice nadpobudliwych i niepełnosprawnych dzieci. Taka forma rozwoju intelektualnego, manualnego i fizycznego, jest zaś rekomendowana przez psychologów oraz lekarzy!

Warsztaty ceramiczne dla dorosłych

Wśród dorosłych również nie brakuje chętnych, na uczestnictwo w warsztatach dla dorosłych. Tu można przede wszystkim wyróżnić dwie grupy zainteresowanych: seniorów, którzy pragną rozwijać swoje umiejętności na emeryturze; a także kobiety, które w własnych domach zajmują się np. scrapbookingiem, a chcą poszerzać swoje umiejętności o prawdziwe sztuki artystyczne! Przykładowy program zajęć dla dorosłych, może zakładać zaś:

  • ·         lepienie z użyciem form gipsowych
  • ·         poznawanie technik szkliwienia biskwitów,
  • ·         poznawanie technik wykonawstwa biżuterii ceramicznej,
  • ·         naukę metod lepienia i pracy w glinie – od poznania narzędzi, po przygotowywanie pieca ceramicznego do wypału.

Polecana pracownia ceramiczna

Polecaną pracownią ceramiczną, która zajmuje się prowadzeniem warsztatów dla dzieci, dorosłych, czy też osób niepełnosprawnych, jest ta prowadzona przez Ilonę Gąskę w miejscowości Poręba. To tam można zakupić również ceramiczne maski, miski, patery, wazony, talerze, figurki, biżuterię, a nawet wianki! Z pełną ofertą Pracowni kreatywności i terapii zajęciowej MAJOLIKA, zapoznać się warto już teraz na jej stronie www.