Z jakich powodów warto uczyć dzieci grać na instrumentach?

Materiał partnera
2019-12-04

Z biegiem lat z łatwością możemy zauważyć, że coraz więcej rodziców decyduje się na posyłanie swoich dzieci na zajęcia pozalekcyjne. Jednym z takich zajęć są zajęcia muzyczne, które cieszą się niemalejącą popularnością. Szkoły muzyczne oferują różnego rodzaju możliwości między innymi naukę śpiewu, czy gry na instrumentach. Co warto wiedzieć o szkołach muzycznych? Z jakich powodów warto uczyć dzieci grać na instrumentach? O tym w naszym artykule. Zachęcamy do przeczytania.

Jakimi zaletami wyróżnia się gra na instrumentach?

Z całą pewnością możemy stwierdzić, że gra na instrumencie jest związana z wieloma cennymi zaletami. Należy zauważyć, że kontakt z muzyką czy techniki gry stymulują powstawanie nowych połączeń pomiędzy półkulami mózgu. Oprócz tego warto również wspomnieć, że gra na instrumentach rozwija zdolności manualne, ale przede wszystkim pamięć. Dzieci grające na instrumentach są też dużo bardzo zdyscyplinowane, łatwiej wyznaczają i osiągają cele, ale to jedynie część zalet, wynikających z gry na różnego rodzaju instrumentach. Wszystkie te atuty wynikające z gry na instrumentach, powodują, że nauka dla dziecka jest dużo przyjemniejsza i prostsza. Jedną z renomowanych szkół muzycznych jest Szkoła Muzyczna Yamaha, która znajduje się w Suwałkach. W ofercie tejże szkoły spotkamy się z nauką gry na instrumentach, śpiewania, tworzenia, słuchania, a także czytania. Czyli wszystko to, co warto rozwijać u każdego dziecka. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą firmy Yamaha.

Pamięć i koncentracja

Jak już zdążyliśmy wyżej wspomnieć, gra na instrumencie w dużym stopniu wspomaga koncentrację i pamięć u dziecka. Zdecydowanie warto posłać swoje dziecko na lekcję gry na instrumencie, gdy stymuluje ona mózg dziecko, a powtarzalność techniki gry wpływa na rozwój struktur mózgu, które są odpowiedzialne za zapamiętywanie. Udowodniono, że dzieci, które regularnie grają na instrumentach, są dużo lepsze w szkole - lepiej sobie radzą z regularną nauką, a przede wszystkim z różnego rodzaju sprawdzianami, dzięki czemu mogą się pochwalić świetnymi wynikami. Warto również dodać, że osiągnięte efekty są stałe i nie przemijają zaraz po zaprzestaniu nauki. Jeśli Twoje dziecko ma problem z matematyką, dobrym pomysłem może się okazać zapisanie go na lekcję gry na instrumencie. Wynika to z tego, że za grę na instrumencie i przeprowadzenie obliczeń odpowiedzialne są te same struktury w mózgu. Tak więc, jeśli Twoje dziecko napotyka problemy związane ze ścisłymi dziedzinami, postaw na grę na instrumencie, a to rozwiąże jego problemy.

Szkoła muzyczna

Dzieci, które uczą się grać na instrumentach, dostrzegają dużo więcej. Nauka gry na instrumencie pozwala im na rozwijanie dyscypliny, naukę skupienia oraz systematyczności. Dlatego też nie czekaj dłużej, zapisz swoje dziecko do dobrej szkoły muzycznej. Na sam koniec przyda się kilka słów podsumowania. Jak możemy wyżej zauważyć, z gry na instrumencie wynika wiele zalet. To zdecydowanie najlepszy dowód na to, że warto zapisać swoje dziecko na takie właśnie zajęcia. Pamiętajmy jednak o odpowiednim wyborze zaufanej i doświadczonej szkoły muzycznej.

Opracowanie artykułu:

Szkoła Muzyczna Yamaha Suwałki

Kościuszki 71, 16-400 Suwałki podlaskie
e-mail
www