Branża krawiecka nieustannie się rozwija. Z tego też względu konieczne jest zastosowanie nowoczesnych rozwiązań, które nie tylko usprawnią przebieg poszczególnych prac, ale też pozytywnie wpłyną na jakość szytych ubrań i tekstyliów. Pracownie krawieckie na co dzień zaopatrują się w sprawdzonych hurtowniach, które dysponują szerokim asortymentem oraz oferują fachowe doradztwo. Co można znaleźć w ofercie takich firm?

Zamki błyskawiczne

Ciężko dziś wyobrazić sobie niektóre rodzaje odzieży bez wszytych zamków błyskawicznych, które stały się wygodniejszą alternatywą dla sprzączek i guzików. Hurtownie dodatków pasmanteryjnych takie jak np. Hurt Max oferują zamki błyskawiczne polskiej produkcji w różnych wariantach kolorystycznych. Jest to ważne ze względu na dobór materiałów i podszewek, z których szyte są ubrania. Zastosowanie zamka w zbliżonym do odzieży odcieniu ma duży wpływ na jej końcowy wygląd, co jest niezwykle istotne dla kupujących ubrania klientów.

Poduszki barkowe

Wkłady barkowe służą do nadawania odzieży określonego kształtu. Pomagają też w modelowaniu sylwetki, dlatego też często stosuje się je przy szyciu odzieży tworzonej na indywidualne zamówienie klientów. W hurtowaniach krawieckich znajdziemy poduszki barkowe w różnych wzorach i rozmiarach. Zazwyczaj występują one w zestawach po 100 sztuk, co czyni taki zakup jeszcze bardziej opłacalnym. Warto podkreślić, że wkłady barkowe dostępne są w stanie surowym w kolorze białym. Można również nabyć poduszki barkowe fastrygowane , które dodatkowo występują w czarnym odcieniu. Często zdarza się tak, że pracownie krawieckie potrzebują wkładów barkowych w niestandardowym rozmiarze, które nie są dostępne w regularnej sprzedaży. Zazwyczaj jednak istnieje możliwość spersonalizowania takiego zamówienia, co jest najlepszym rozwiązaniem dla obu stron.

Igły szwalnicze

Pracownia krawiecka bez specjalistycznych maszyn jest jedynie miejscem pracy dla amatorów. Żeby jednak takie maszyny właściwie spełniały swoją rolę, muszą zostać wyposażone we właściwe igły szwalnicze. Jest to towar pierwszej potrzeby, dlatego też dobre hurtownie dodatków krawieckich, przykładają dużą wagę do tego, by w ich asortymencie znalazły się igły w każdym rozmiarze i do każdego typu maszyny.

Fizeliny, włókniny i wkłady odzieżowe

Fizeliny i włókniny stosuje się do usztywniania i modelowania kształtów odzieżowych wyrobów. Podobną rolę spełniają wkłady odzieżowe. Materiały te dostępne są zazwyczaj w belkach o nawoju 100mb i wysokości 90 lub 150 cm, co pozwala na swobodne korzystanie z tworzywa przy zachowaniu maksymalnej wydajności.