Torebka to nieodłączny element stylizacji każdej kobiety. Legenda głosi, że można znaleźć w niej praktycznie wszystko, choć to nie do końca prawda. Zazwyczaj brakuje w niej najpilniej potrzebnych rzeczy. Małe, duże, dekoracyjne lub minimalistyczne- możemy wybierać wśród wielu wzorów, fasonów i kolorów.  Szczególną uwagę warto zwrócić na modele wykonane ze skóry. Dlaczego?

Niska cena- niska jakość

Torebka to swojego rodzaju niezbędnik, bez którego ciężko wyobrazić sobie codzienne funkcjonowanie. Zawiera w sobie wszystko to, co potrzebne poza domem i o wiele więcej. Wspólnie z nami musi stawić czoła niekorzystnym warunkom atmosferycznym, bywa poniewierana i dzielnie to znosi. Żeby służyła nam jak najdłużej, warto zadbać, by była wykonana z najwyższej jakości materiałów. A takim niewątpliwie jest skóra naturalna. Torebki kupowane w popularnych sieciówkach i sklepach obuwniczych, uszyte są zazwyczaj ze skóry ekologicznej lub innych materiałów. Mimo, że początkowo prezentują się bardzo atrakcyjnie, po kilku tygodniach użytkowania, noszą na sobie pierwsze znamiona uszkodzeń. Torebka jest zarysowana, w niektórych miejscach materiał pęka, a obszycie rozwarstwia się i wygląda po prostu brzydko. To, że kosztowała dużo mniej niż markowy model znanego producenta przestaje mieć znaczenie, kiedy w niedługim czasie zwyczajnie musimy kupić nową. Torebki skórzane charakteryzują się dużo większą trwałością. Mimo, że początkowo musimy liczyć się z wyższą ceną, mamy pewność, że zakup posłuży nam na długie lata. Skóra naturalna odporna jest na uszkodzenia mechaniczne, łatwo utrzymać ja w czystości i wygląda luksusowo. Zależnie od naszych preferencji możemy wybierać spośród wielu skórzanych torebek, dostępnych na rynku. Jedne z piękniejszych modeli znajdziemy np. w Palermo Torebki Hurtownia.

Rodzaje skór naturalnych

Istnieje kilka rodzajów skóry naturalnej. Należy jednak pamiętać, że każdy z nich charakteryzuje się nieco odmiennymi właściwościami. Do najdroższych i najbardziej pożądanych materiałów należy skóra naturalna licowa. Jest bardzo delikatna, gładka, nie chłonie wilgoci i łatwo się ją czyści. Torebki ze skóry naturalnej lakierowanej również mają wiele zwolenniczek. Lakier wzmacnia materiał oraz nadaje mu pięknego połysku. Skóra nubuk zachwyca ciekawą strukturą, podobnie jak skóra welurowa. Trzeba jednak pamiętać, że torebka z tych materiałów wymaga troskliwej pielęgnacji oraz większej uwagi.  Modele z zamszu cieszą się dużą popularnością wśród wielbicielek torebek. Jednak jeśli ulegną zabrudzeniu, plamy ciężko będzie wywabić bez uniknięcia przebarwień.