Odzież używana- tani sposób na modną szafę i własny biznes

2019-04-24

Szukając wysokiej jakości ubrań oraz niepowtarzalnych fasonów, warto zwrócić uwagę na odzież używaną. Dawno już minęły czasy, kiedy była ona postrzegana jako ta gorszego sortu. Obecnie jest ona kupowana przez osoby w każdym wieku i o różnej zawartości portfela. Odzież używana pozwala na odświeżenie swojej garderoby tanim kosztem i w dobrym stylu. Jej sprzedaż to także świetny pomysł na własny biznes.

Dobra jakość w niskiej cenie

W każdym polskim mieście znajdziemy mnóstwo sklepów z używana odzieżą. Są one bardzo popularne i doceniane przez klientów. Skupują one ubrania od większych dystrybutorów, jakim są hurtownie. Hurtownie takie jak np. Gamma najczęściej importują odzież używaną bezpośrednio  z krajów zachodnich jak Anglia czy Irlandia. Dzięki pieczołowitemu sortowaniu, mogą zagwarantować swoim klientom biznesowym ubrania najwyższej jakości. Wszystkie rzeczy, które są w jakiś sposób uszkodzone lub wybrakowane zostają odrzucone. W ofercie hurtowni odzieży używanej Gamma znajdziemy wyselekcjonowaną odzież damską, męską oraz dziecięcą.  Najczęściej są to ubrania typu cream, które zostały posegregowane zgodnie z porami roku, w których mogą się przydać. Odzież typu cream to gwarancja dobrego gatunkowo materiału i często- znanej marki. Wśród asortymentu przedsiębiorstwa Gamma znajdziemy, między innymi ,takich znanych producentów jak  Zara, Next czy Umbro. Niejednokrotnie zdarza się, że ubrania tego typu posiadają wszystkie metki, ponieważ – wbrew pozorom- nie były jeszcze używane. Przedsiębiorstwo Gamma prowadzi także hurtową sprzedaż dodatków takich jak torebki i buty. Wybierając towar od sprawdzonego dystrybutora mamy pewność, że spełni on oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

Towar niesortowany- nieopłacalny interes

Często szukając oszczędności decydujemy się zainwestować w niesortowaną odzież używaną. Jest ona dużo tańsza, bo cena za kilogram to zazwyczaj kilka złotych. Niestety nigdy nie mamy pewności, co znajdzie się w worku. Najczęściej są to ubrania o niezbyt dobrej jakości, które dodatkowo wymagają naprawy. Odzież używana tego typu nie będzie sprzedawała się dobrze. W konsekwencji zacznie zalegać nam na magazynie a my- zamiast zysku, zanotujemy straty. Zakup sortowanych ubrań z drugiej ręki jest w prawdzie droższy, ale tylko pozornie. Odzież używana wysokiego gatunku jest poszukiwana przez klientów i cieszy się ich dużym zainteresowaniem. Mimo, że początkowo zapłacimy więcej za kilogram ubrań, to koszty te dosyć szybko się zwrócą. Ponadto zyskamy wiele osób, które zachęcone dobrym zakupem, będą wyczekiwać kolejnych dostaw towaru, zapewniając tym samym stały ruch w interesie. Hurtownia odzieży używanej Gamma to sprawdzony importer i solidny partner w biznesie.