Sortowana odzież używana. Co warto o niej wiedzieć?

Materiał partnera
2019-08-21

Sklep z odzieżą używaną to dobry pomysł na biznes, zwłaszcza że nie wymaga od przedsiębiorcy dużego zaplecza finansowego. Popyt na ubrania z drugiej ręki nie maleje, a sklepy tego rodzaju cieszą się niegasnącym zainteresowaniem klientów. Trzeba jednak dobrze dostosować ofertę do potrzeb rynku. Przestarzała i podniszczona odzież nie zapewni nam satysfakcjonujących zysków. W tym celu warto nawiązać współpracę z dobrą hurtownią odzieży używanej. W jakie ubrania się zaopatrzyć?

Sortowana i niesortowana odzież używana

W hurtowniach odzieży używanej znajdziemy ubrania sortowane i niesortowane. Te pierwsze to specjalnie wyselekcjonowany rodzaj towaru, który segregowany jest według określonych reguł. Odzież niesortowana pochodzi ze zbiórek kontenerowych, szkolnych lub osób, które chcą pozbyć się niepotrzebnych im rzeczy. Towar sortowany ma wiele zalet. Przede wszystkim przedsiębiorca może spodziewać się odzieży używanej o określonej jakości. Zakup takiego towaru daje w zasadzie gwarancję, że ubrania sprzedadzą się niemal w całości, zapewniając firmie dochód. Kupno niesortowanej odzieży używanej – mimo że wiąże się z niższym wydatkiem- często okazuje się nietrafione. Ubrania tygodniami zalegają na wieszakach i często nie wzbudzają zainteresowania klientów. Zazwyczaj charakteryzują się one niską jakością i niemodnymi od dawna fasonami czy wzorami. Zaopatrywanie sklepu w niesortowaną odzież używaną -w dłuższej perspektywie czasu -może nawet generować straty. Towar zacznie zalegać na zapleczu, a sprzedawać się będą jedynie pojedyncze sztuki.

Gatunki sortowanej odzieży używanej

Jak informuje specjalista z hurtowni odzieży używanej MMA Collection –istnieją trzy podstawowe rodzaje segregacji ubrań z drugiej ręki. Odzież typu Cream to odzież używana najwyższej jakości, wśród której często można spotkać nowe rzeczy, jeszcze z metkami. Bardzo często są to ubrania markowe lub pochodzące z kolekcji znanych i cenionych projektantów. Na odzież I gatunku składają się ubrania dobrej jakości, pozbawione plam i rozdarć. Takie rzeczy wpisują się także w aktualne trendy lub mają klasyczne fasony, które można wykorzystać w wielu stylizacjach. Odzież II gatunku to odzież o niskiej jakości. Raczej nie nadaje się na rynek polski i jest niechętnie kupowana przez właścicieli second handów. W przypadku prowadzenia działalności gospodarczej, warto interesować się zakupem odzieży używanej typu cream, gdyż właśnie ona zapewni nam największy zysk ze sprzedaży. Tylko wysoka jakość ubrań i ich atrakcyjna ekspozycja jest w stanie zapewnić naszej firmie sukces.

Opracowanie artykułu: