czas czytania: 2 min materiał partnera

Czym powinna wyróżniać się dobra krawcowa?

krawcowa

Dobra krawcowa to prawdziwy skarb każdej kobiety, która zawsze pragnie wyglądać modnie i stylowo. Mimo, że przez jakiś czas zachłysnęliśmy się ubraniami z popularnych sieciówek ubraniowych, coraz chętniej korzystamy z usług specjalistki, która potrafi stworzyć unikatowe stroje. Ma to wiele zalet- przede wszystkim pozwala na skompletowanie oryginalnej garderoby.  Czym powinna wyróżniać się dobra krawcowa?

Po pierwsze - talent

Dobra specjalistka  musi mieć przede wszystkim wprawne oko. I nie chodzi tutaj o nawlekanie igły na nitkę. Krawcowa patrząc na swoją klientkę powinna od razu zauważyć zalety i mankamenty jej sylwetki, które będzie można skorygować strojem w odpowiedni sposób. Dzięki temu jest w stanie uszyć strój na miarę potrzeb każdej osoby. Nie wszystkie krawcowe posiadają takie wyczucie i dlatego też wiele z nich zajmuje się drobnymi poprawkami krawieckimi, przeróbkami i naprawami, które takiej umiejętności nie wymagają. Specjalistki, które szyją od podstaw każdy element garderoby są bardzo cenione i mogą pochwalić się szerokim gronem klientów. Oprócz prawidłowej oceny walorów sylwetki, dobra krawcowa powinna potrafić dobierać kolory odpowiednie do typu urody klientki. Nie od dziś wiadomo, że właściwie dobrana barwa może dodać uroku i sprawić, że będziemy wyglądać po prostu piękniej. Często nie zdajemy sobie sprawy jak duże ma to znaczenie dla całej stylizacji. Doskonale wiedzą o tym styliści, którzy ubierają znane osobistości. Współpracują oni tylko ze znanymi domami mody, które zatrudniają najlepszych projektantów i krawcowe.

Po drugie- wiedza

Dobra krawcowa to osoba, która posiada doskonałe rozeznanie wśród materiałów, akcesoriów krawieckich i przede wszystkim- technik szycia. Swoją wiedzę specjalistki zdobywają w szkołach zawodowych, ale też wiele z nich to samouki, które szyciem zajęły się z pasji.  Swoje umiejętności doskonalą na specjalistycznych kursach krawieckich . Podczas ich trwania kursantki uczą się projektowania odzieży, tworzenia form konstrukcyjnych oraz krojów. Istnieje wiele szkół krawieckich, jednak jedne z najlepszych szkoleń organizowane są przez Niebieską Fastrygę. Firma ta cieszy się dużym uznaniem zarówno wśród początkujących krawcowych, jak specjalistek. Organizuje kursy dla osób prywatnych oraz szkolenia dla firm. Mimo, że krawcowe  chętnie korzystają z wiedzy, która przekazywana jest z pokolenia na pokolenie, nowoczesne metody szycia są im doskonale znane. Pozwalają zaoszczędzić sporo czasu i wysiłku przy tworzeniu nowych kreacji.