Przy zakupie butów zwracamy uwagę przede wszystkim na ich wygląd. Ważnym kryterium jest jednak wytrzymałość obuwia, która powinna stać na najwyższym poziomie. Przeznaczone do codziennej eksploatacji buty są narażone na szybsze zużycie. W sklepach obuwniczych można znaleźć wiele modeli, które wyróżniają się zwiększoną odpornością na działanie czynników zewnętrznych i nie tylko. Jak wybrać spośród nich właściwe buty?

Z jakich materiałów wykonuje się trwałe obuwie?

Do najpopularniejszych materiałów, jakie są wykorzystywane obecnie przy produkcji butów, zalicza się niewątpliwie skóra naturalna. Gładka, wyprawiona na zewnątrz skóra licowa to charakterystyczne rozwiązanie dla butów wytrzymałych i jednocześnie wyglądających niezwykle atrakcyjnie. Są nimi m.in. charakterystyczne Martensy, czyli wygodne i mocne obuwie przygotowywane właśnie ze skóry licowej. Jej struktura pozostaje przy tym lekko widoczna, a delikatny połysk nadaje całości wysokiej estetyki.

Niezwykle ważnym elementem obuwia jest niewątpliwie jego podeszwa. W sklepie Martensy.pl znajdziemy oryginalne wyroby z masywną platformą, która wyposażona jest w charakterystyczną poduszkę powietrzną na pięcie. Takie rozwiązanie zwiększa komfort podczas codziennego użytkowania. Sporych rozmiarów podeszwa także wpływa na wytrzymałość buta przy intensywnej eksploatacji. Jak zatem powinna być skonstruowana ta część obuwia, by zapewniać maksymalną żywotność i jednocześnie wygodę?

Podeszwa w wytrzymałych butach na co dzień

Wspomniana platforma w obuwiu codziennym musi być przede wszystkim solidna, jeśli szukamy butów komfortowych. Masywne platformy o wysokości sięgającej kilku centymetrów zapewniają wygodę i możliwość swobodnego poruszania się nawet w trudnych warunkach, np. przy nierównej nawierzchni. Podeszwa to element buta najbardziej narażony na uszkodzenia mechaniczne i ścieranie. Dobrze jest zatem zakupić obuwie męskie czy damskie na co dzień, które wyposażone jest w platformę wykonaną z materiałów odpornych na czynniki zewnętrzne.

Dzięki temu podeszwa będzie utrzymywać swoje parametry nawet po kontakcie z olejami czy innymi substancjami tłustymi. Warto też zwrócić uwagę na rodzaj połączenia podeszwy z cholewką. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie trwałych i mocnych szwów. To metoda stosowana m.in. we wspomnianych już Martensach, ale także innych modelach wytrzymałych butów na co dzień. Połączenie skórzanej cholewki z masywną i odporną na wiele czynników zewnętrznych platformą zapewnia zatem długą żywotność obuwia przy zachowaniu jego atrakcyjnego wyglądu oraz wysokiego komfortu użytkowania. I to właśnie tym powinny charakteryzować się wytrzymałe buty na co dzień.