Zakup sukni ślubnej to niemały wydatek. Modele znanych marek mogą kosztować nawet kilkanaście tysięcy złotych. Nic więc dziwnego, że coraz więcej kobiet decyduje się na zakup kreacji ślubnej z drugiej ręki lub jej wypożyczenie. Ta ostatnia usługa cieszy się rosnącą popularnością zwłaszcza wśród kobiet plus size. Dlaczego?

Czy każda używana suknia ślubna sprzedaje się na pniu?

Suknia ślubna to kreacja na jeden dzień. Jest to jednak dzień wyjątkowy, w którym każda kobieta chce wyglądać jak milion dolarów. Większość mężatek decyduje się na sprzedaż sukni ślubnej zaraz po pamiątkowej sesji zdjęciowej. W ten sposób udaje się odzyskać chociaż część środków, które były potrzebne na zakup stylizacji. O ile rozmiar sukni jest standardowy, czyli 34-40, to chętnych do jej kupna nie brakuje. Dużo trudniej jest sprzedać kreację w większym rozmiarze. Suknie ślubne dla pań puszystych są zwykle mocno personalizowane, co zawęża grono potencjalnych odbiorców.

Dlaczego warto skorzystać z usług wypożyczalni sukien ślubnych?

Możliwość wypożyczenia sukni ślubnej to prawdziwa gratka dla kobiet, które nie przywiązują się do swoich kreacji i które dążą do ograniczenia ilości ubrań znajdujących się w ich garderobie. Takie rozwiązanie niesie za sobą szereg korzyści. Jedną z najważniejszych jest cena. Koszt wypożyczenia sukni ślubnej jest znacznie niższy niż koszt jej zakupu. W dodatku do wyboru jest wiele interesujących stylizacji. Nie można zapomnieć też o wygodzie. Po ślubie wystarczy odnieść kreację do salonu. Nie trzeba zastanawiać się nad tym, co dalej z nią zrobić – czy zachować na pamiątkę, przekazać na aukcję charytatywną czy też wystawić na sprzedaż.

Jaka wypożyczalnia sukien ślubnych ma najbogatszą ofertę dla pań puszystych?

Panie o rubensowskich kształtach zazwyczaj mają duży problem ze znalezieniem sukienki, która podkreśli ich atuty. Większość wypożyczalni nie ma dla nich zbyt wielu ciekawych propozycji. Wyjątkiem jest salon IDEO Design, który specjalizuje się w projektowaniu, szyciu na miarę i sprzedaży sukien ślubnych w dużych rozmiarach. Puszyste kobiety znajdą tam dziesiątki gotowych do wypożyczenia kreacji, które zostały stworzone w oparciu o najgorętsze trendy mody ślubnej. Salon oferuje również opcję „pół wypożyczenia”, która polega na tym, że przyszła panna młoda wypożycza górę sukni, a dół jest dla niej projektowany na indywidualne zamówienie. W wyborze idealnej kreacji pomaga wykwalifikowany stylista, który dba o to, by suknia ślubna współgrała z urodą i temperamentem klientki.