Dlaczego warto zdecydować się na uszycie garnituru na miarę?

2019-04-18

Każdy mężczyzna w swojej garderobie powinien mieć przynajmniej jeden garnitur uszyty na miarę. Jego zakup w renomowanym salonie odzieżowym nie zawsze jest równoznaczny z tym, że strój będzie dla nas idealny. Często, nawet po kilku poprawkach krawieckich, garnitur wciąż nie wygląda doskonale. A tylko mężczyzna w doskonale dopasowanym garniturze prezentuje się nienagannie. Dlaczego jeszcze warto sprawić sobie strój skrojony na miarę?

Niezaprzeczalne zalety

Zdolny krawiec potrafi stworzyć świetny garnitur nawet dla mężczyzny o nietypowej sylwetce. Niewysocy lub postawni panowie, często mają spory problem z zakupem dobrze pasującego stroju. Idealnie skrojony garnitur lub smoking wyrówna proporcje sylwetki oraz pozwoli na ukrycie jej mankamentów. Uszyty na zamówienie strój to także doskonały sposób na wyrażenie swojej osobowości- mamy do wyboru wiele materiałów, o różnych fakturach i wykończeniach. Możemy poszaleć z kolorem i fasonem, co nie jest możliwe w przypadku zakupu gotowej odzieży. Dobry krawiec sprawi, że garnitur będzie  idealnie dopasowany do potrzeb zamawiającego.  Świetnym fachowcem jest pan Jacek Błażejczyk, który prowadzi swoją pracownię w Piasecznie.

Rodzaje tkanin na garnitur

Nie wszystkie tkaniny nadają się do uszycia garnituru czy smokingu. Jednym z najpopularniejszych-wykorzystywanych w tym celu- jest bawełna. Bawełna jest materiałem przewiewnym i wygodnym, który potrafi dostosować się do sylwetki. Droższe stroje szyje się z wełny, uważanej za tkaninę szlachetną. Jest to materiał naturalny, którego największą zaletą jest to, że trudno się gniecie. Garnitur uszyty z kaszmiru charakteryzuje się dużą miękkością i jest bardzo przyjemny w dotyku. Tweed dominuje wśród męskich strojów zimowych- jest gruby i dobrze izoluje ciało przed niską temperaturą. Najmniej popularnym – i najmniej znanym- materiałem jest bartea. Wykorzystuje się ją do szycia fraków oraz smokingów.

Cena szycia na miarę

Na cenę garnituru szytego na miarę składa się kilka czynników. Znany krawiec policzy sobie za usługę więcej niż doświadczony fachowiec z mniejszej miejscowości. Ponadto ważny jest wybór materiału oraz kroju, jaki ma być wykorzystany przy tworzeniu konkretnego stroju. Na rynku dostępne są materiały droższe oraz bardziej przystępne cenowo. Od nas zależy, na który z nich się zdecydujemy. W dużym przybliżeniu ceny za uszycie dobrze dopasowanego garnituru lub smokingu zaczynają się od 1000zł,a mogą skończyć się nawet na kilku tysiącach.