Podobnie jak w innych branżach, również w odzieżowej, włókienniczej, czy tkackiej, w całym procesie tworzenia gotowego wyrobu, np. kurtki roboczej z odblaskami, czy tkaniny dekoracyjnej w formie zasłon bierze udział kilka firm. Mowa o głównym przedsiębiorstwie wykonawczym i projektowym, które musi opierać się o dostawy zarówno materiałów włókienniczych, jak i też dodatków krawieckich. To na nich warto skupić swoją uwagę…

Przykłady dodatków krawieckich

Dodatki krawieckie można by było wymieniać niemalże bez końca. Do najpopularniejszych i najczęściej zamawianych zalicza się różnego rodzaju zamki (odzieżowe, namiotowe, obuwnicze,  a także mundurowe – wojskowe, strażackie), tkaniny i podszewki (np. tkaniny militarne, taśmy do podklejania szwów, konfekcja techniczna), klamry plastikowe i metalowe, taśmy odblaskowe, rzepy, nici szwalnicze i hafciarskie, siatki tekstylne, lamówki, czy też wkłady odzieżowe (np. wkłady koszulowe, czy flizeliny). Warto wspomnieć również o dodatkach krawieckich, w formie tkanin i dzianin trudnopalnych. Najczęściej są one produkowane z opatentowanych włókien DU PONT NOMEX i KEVLAR oraz z różnych mieszanek wiskozy FR. Mowa o włóknach antystatycznych, poliamidzie, bawełnie i wełnie, które świetnie się ze sobą łączą oraz harmonizują. Tego typu produkty trudnopalne, przede wszystkim wykorzystywane są do tworzenia odzieży roboczej dla przemysłu chemicznego, petrochemicznego, energetycznego, a także dla wojska, straży pożarnej, czy policji. Warto wspomnieć, że polskie pracownie krawieckie są znane w całej Europie z produkcji wyjątkowo estetycznych, wydajnych, komfortowych oraz bezpiecznych umundurowań, a także ubrań roboczych i ochronnych.

Marki dodatków krawieckich

Dodatki krawieckie to nie tylko, nici, czy też zamki, klamry i taśmy, ale również wkłady odzieżowe, podszewki oraz specjalistyczne tkaniny. Warto zatem wiedzieć, że ich jakość bardzo liczy się dla finalnego efektu danego wyrobu odzieżowego i nie tylko. Obecnie na rynku można wymienić kilka producentów polskich oraz zagranicznych, którzy szczególnie wyróżniają się wysoką jakością, a ich produkty są dystrybuowane tylko przez najlepsze podmioty handlowe. Polecanymi markami, są: ITW NEXUS, CONCORDIA TEXTILES, MURTRA – TAPCRO, KROKO, PERMESS, KRASS, FORBITEX, SCHAPPE STT, VIZLITE, E.CIMA, czy ESTAMBRIL. Ich wyroby znajdziesz w ofercie renomowanej firmy BENETEX Dodatki krawieckie tkaniny, która obsługuje zarówno duże szwalnie, jak i mniejsze pracownie krawieckie oraz klientów indywidualnych!