Zimowy okres to czas karnawałowej zabawy. Okres zwany zapustami w roku 2020 rozpoczyna się 6.01 (Święto Trzech Króli) i kończy 25.02 (tzw. śledzik). Trwa dokładnie 51 dni. Ich tradycja sięga jeszcze X w. i ma włoskie pochodzenie. Przetrwała do dziś i jest obchodzona na całym świecie – w Wenecji, Rio De Janeiro, Santa Cruz (na Teneryfie) oraz w Niemczech. Także w Polsce to czas zabaw i dobra okazja do zorganizowania przyjęcia. Wymagany jest jednak strój karnawałowy, który można kupić, wypożyczyć lub przygotować samodzielnie.

Wypożyczalnie strojów i sklepy internetowe – jakie są gotowe pomysły na przebrania dla dorosłych?

W zależności od tematyki maskarady, przyjęcia lub balu dla dorosłych gotowe stylizacje razem z akcesoriami można znaleźć w wypożyczalniach strojów i sklepach internetowych. Można w nich natrafić na następujący podział przebrań dla dorosłych:

Przebrania damskie

Stroje karnawałowe przybierają formy kostiumów i zestawów. W ofercie wypożyczalni strojów i sklepów można znaleźć m.in. przebrania czarodziejek, kowbojek, gwardzistek, w wersji kabaretowej, bajkowej (np. syren) czy elfek, wampirzyc, starożytnej (np. Kleopatry) czy znanych postaci (np. bohaterki serii komiksów). Przebrania mogą się również odwoływać do danego okresu np. lat 20. (np. tancerki kabaretowe) lub 70. (np. hipiski). Kostiumy jednorożców, dam dworu, królowych, laleczek voodoo, anielic i diablic sprawdzą się równie dobrze na Halloween.

Przebrania męskie 

Panowie mogą za to znaleźć gotowe stylizacje na Dziki Zachód, Czarodziejskie Akademie czy postacie z bajek np. Alladyna lub filmów np. Joker. Dostępne są także przebrania rycerzy, książąt, królów, duchów, zakonników, marynarzy, gangsterów, piratów, a także zabawne wersje w postaci zwierząt i owoców.

Przebrania uniwersalne

Stroje karnawałowe dla dorosłych powstają także w wersji unisex. Oznacza to, że można je nosić bez względu na płeć. Zaliczają się do nich kostiumy nadmuchiwane np. dinozaurów, kościotrupów, owoców czy zwierząt, jak również wersje kontrowersyjne i tylko dla odważnych.

W sklepach internetowych można poza tym znaleźć przebrania dla par. Para kowbojów, ułanów, wampirów, wikingów czy Indian to gwarancja podwójnej zabawy.

Przebrania dla dzieci. Kupić czy zrobić samemu?

Sklepy internetowe proponują szeroki wybór artykułów z odzieżą dziecięcą, które można kupić lub zamówić. Spośród strojów karnawałowych dla dziewczynek można wypatrzeć zabawne kostiumy. Dominują czarownice, królewny, czarodziejki, wróżki, a nawet postacie z bajek. Z kolei stroje karnawałowe dla chłopców to przede wszystkim muszkieterzy, żołnierze, policjanci, piraci, wojownicy, potwory czy rycerze, strażacy oraz czarodzieje. Niegasnącą popularnością cieszą się stroje bohaterów filmów i bajek.

Zamiast wydawać pieniądze na nowy kostium, warto pomyśleć o jego przerobieniu. Jeśli nie mamy czasu lub umiejętności, prace możemy zlecić np. poprzez usługi krawiectwa. Cały zestaw można stworzyć w sklepie z odzieżą używaną lub ze starych ubrań. Najprostszym do samodzielnego wykonania strojem karnawałowym jest przebranie wilka. Wystarczy tylko bluza z kapturem, filc (szary, czarny, żółty i biały), igła, nitki, nożyczki oraz klej. Najlepiej kupić go w zestawie z pistoletem np. w sklepie z artykułami papierniczymi. Również akcesoria można wykonać samodzielnie np. koronę z drutu.

Jakie są akcesoria, którymi warto uzupełnić strój karnawałowy?

Sklepy internetowe zajmujące się sprzedażą wysyłkową posiadają w ofercie różnego rodzaju akcesoria. Zaliczają się do nich:

  • Nakrycia głowy. peruki, opaski, kapelusze i korony.
  • Artykuły do charakteryzacji. Zestawy np. doklejane wąsy, spraye do włosów czy farby do twarzy.
  • Dodatki. Np. okulary czy miecze.
  • Inne. Np. maski, biżuteria czy uzupełnienia przebrań (kabaretki czy rękawiczki), a także boa.

Stroje karnawałowe dla dzieci i dorosłych można kupić lub wypożyczyć. Jednak największą satysfakcję przyniesie własnoręczne przygotowanie kostiumu lub zlecenie go krawcowej. Stylizację uzupełnią pasujące akcesoria.