Zegarek męski to bez wątpienia jeden z ciekawszych prezentów, jaki można wręczyć mężczyźnie. Oczywiście pod warunkiem, że wybierzemy odpowiedni model oraz stylistykę. Często niestety mamy ogromny problem z właściwym wyborem spośród setek różnych modeli. Dlatego właśnie chcemy podpowiedzieć Wam, jakimi kryteriami kierować się podczas zakupu zegarka męskiego.

Wiek ma znaczenie

Zegarek męski wybieramy dla konkretnej osoby. Z pewnością podczas zakupu powinniśmy wziąć pod uwagę jej wiek. Inny model sprawdź się w przypadku dojrzałego mężczyzny, a inny w przypadku młodzieńca. Wraz w wiekiem obdarowanego należy położyć większy nacisk na stylistykę klasyczną. Stonowane kolory oraz drewniana koperta mogą być w tym przypadku strzałem w dziesiątkę. W przypadku młodych osób sprawdzi się na pewno bardziej wyrazista kolorystyka oraz sportowy design.

Funkcje zegarka

Dodatkowe funkcje zegarka męskiego powinny być bardzo ważnym kryterium wyboru. W przypadku osób aktywnych najlepiej sięgnąć po zegarek dedykowany dla sportowców. Warto także zwrócić uwagę na wodoszczelność zegarka oraz pasek, który nie będzie powodował otarć w trakcie uprawiania sportu. W przypadku modeli dla osób aktywnych bardzo przydatny może okazać się datownik. Swoistym „must have” powinna być też podświetlana tarcza. Warto też zastanowić się nad wyborem pomiędzy modelem cyfrowym, a analogowym. Zegarki analogowe, wyposażone we wskazówki, mają raczej klasyczny charakter. Zegarki cyfrowe mają typowo sportową specyfikę.

Rozmiar zegarka

Każdy z nas jest inny pod względem budowy anatomicznej. Warto to uwzględnić kupując zegarek męski. Zegarki dla dzieci i młodzieży powinny mieć nieco mniejszą tarczę, aniżeli modele dedykowane dla osób dorosłych. Oczywiście w danej kategorii wiekowej również mogą pojawiać się dysproporcje w budowie ciała. Dlatego kupując zegarek należy dobrać rozpiętość tarczy do szerokości nadgarstka mężczyzny, którego chcemy obdarować. W przypadku wąskich nadgarstków możemy wybrać mniejszą kopertę. Dla mężczyzny o dużych dłoniach i szerokich nadgarstkach lepszym rozwiązaniem będzie bardziej „masywny” model.

Stylistyka zegarka męskiego

Styl ubierania osoby obdarowanej to kolejna kwestia, którą powinniśmy wziąć pod uwagę. Wybierając zegarek często kupujemy go „pod siebie”. Wybieramy model, który jest w naszym guście. Nie oznacza to jednak, że będzie pasował mężczyźnie, któremu chcemy go podarować. Jeżeli nie mamy pewności, czy obdarowany preferuje styl elegancki czy sportowy, to powinniśmy poszukać modelu w kategorii zegarków uniwersalnych.

Kolorystyka

Kolor tarczy i paska również ma znaczenie. Tutaj powinniśmy podeprzeć się znajomością stylu ubierania się danego mężczyzny. Dzięki temu łatwiej będzie nam dobrać do tego zestawu kolorów odpowiedni zegarek. Oczywiście jeżeli nie mamy wiedzy na temat modowych upodobań, to jeszcze nic straconego. Zawsze możemy postawić na uniwersalną czerń i grafit.

Marka czyli prestiż?

Oczywiście wybierając wśród sprawdzonych, renomowanych marek zyskujemy niejako gwarancję jakości danego zegarka. Nie oznacza to jednak, że musimy wybierać tylko spośród rozpoznawalnych produktów. Dokonując wyboru powinniśmy weryfikować także funkcje zegarka. Może się bowiem okazać, że kupując produkt mniej znany, ale na podobnym poziomie jakościowym, możemy uzyskać kilka dodatkowych funkcji w tej samej cenie.

Kupując zegarek męski warto stawiać na produkty oferowane przez sprawdzony sklep. Hurtownia Kurant z Katowic posiada ogromny wybór zegarków oraz akcesoriów do zegarków. Szeroki wybór oraz fachowe doradztwo pomogą w zakupie modelu idealnego na prezent dla mężczyzny.