Kołdry puchowe i ich zalety

Materiał partnera
2020-01-03

Poszukujesz dobrych kołder, które mają wysokie własności termoregulacyjne i odprowadzające wilgoć? Ważna jest dla Ciebie delikatność oraz miękkość, a przy tym świeży zapach? Chcesz wybrać wyroby łatwe w utrzymaniu czystości? Jeśli odpowiedziałeś na te pytania twierdząco, koniecznie zapoznaj się z kołdrami puchowymi z puchu gęsiego pochodzenia polskiego!

Puch gęsi i jego własności termoizolacyjne

Puch gęsi od lat wykorzystywany jest do produkcji wyrobów pościelowych, co podyktowane jest przede wszystkim doskonałymi właściwościami termoizolacyjnymi oraz termoregulacyjnymi. Jest to wynik trójwymiarowej haczykowatej struktury, która jest niebywale lekka, a przy tym wytrzymała. To ona jest również idealnym izolatorem zapewniając utrzymanie optymalnej temperatury ciała w trakcie snu zarówno zimą, jak i latem.

Puch gęsi – sprężystość i miękkość

Potrzebujesz kołdry delikatnej niczym chmurka? Koniecznie wybierz tę wypełnioną puchem gęsim. To on jest – jak już wspomniano – bardzo lekki, a przy tym miękki i sprężysty. Świetnie dopasowuje się do kształtu ciała idealnie do niego przylegając. Podkreślić przy tym warto to, że nie odkształca on się, a po spaniu łatwo przywrócić jego naturalną formę. Istotne przy zakupie jest jednak określanie tego, w jakim zakresie dany puch jest w stanie magazynować powietrze. To właśnie ten współczynnik dotyczy sprężystości kołdry puchowej, a także jej parametrów związanych z odprowadzaniem wilgoci – mowa o tworzeniu się przyjemnego mikroklimatu podczas snu.

Dla kogo dedykowany jest puch gęsi?

O ile alergicy nie zawsze mogą wykorzystywać kołdry i poduszki z puchu gęsiego, o tyle są one dedykowane dla wszystkich osób, które nie mają problemów alergicznych, a którym zależy na komforcie i na zdrowym śnie. Polecane są one zatem dla dzieci, dorosłych, a także dla emerytów. Wielokrotnie są idealne dla seniorów z problemami reumatycznymi. Odpowiednia termoregulacja i sprężystość sprzyja eliminowaniu bólu. Pamiętać jednak należy o wysokiej jakości wyrobach.

Kupno kołdry puchowej – na co zwrócić uwagę?

Puch gęsi występuje w różnych wersjach jakościowych na co należy zwrócić szczególną uwagę. Najlepsze są konstrukcje kasetowe z puchu gęsiego polskiego w rodzaju D1. To on nie tylko zapewni równomierne wypełnienie poszycia i idealnie warunki spania, ale także świetne własności utrzymania czystości. Łatwo usuwa się z takich kołder roztocza i zabrudzenia, a także nieprzyjemny zapach. Dobrej jakości kołdry puchowe i poduszki półpuchowe można kupić m.in. w firmie LEŚNIEWSCY, która prowadzi również sprzedaż on-line. W ofercie znajdują się również rekomendowane usługi przerabiania, odświeżania, oraz indywidualnego szycia wyrobów pościelowych z puchu i pierza!