czas czytania: 3 min materiał partnera

Modne oprawki do okularów – co trzeba wiedzieć?

Oprawki

Okulary już dawno przestały być jedynie produktem, który służy korekcji wad wzroku. Współcześnie wielu ludzi używa ich przede wszystkim jako eleganckiego dodatku, delikatnie lub mocno podkreślającego styl. Jest to możliwe głównie dzięki oprawkom, które poprzez odpowiednio dobrany kształt potrafią zdziałać cuda, jeśli chodzi o podkreślenie estetycznych cech twarzy. Jakie konkretnie oprawki mają do wyboru klienci?

Oprawki okrągłe i owalne

Ogromnym zainteresowaniem ze strony klientów wciąż cieszą się oprawki okrągłe oraz owalne. Dlaczego? Otóż dlatego, że kształt ten został doskonale wypromowany przez media. Bez względu na to, czy chodzi o najpopularniejszego młodego czarodzieja w historii, czy o twórcę potęgi marki, której logo jest nadgryzione jabłko, okrągłe okulary mają w sobie po prostu to coś. Niemniej jednak wszyscy ci, którym ten trend nie do końca się podoba, mogą wybierać spośród innych kształtów. Wyjątkowo ładnie prezentują się oprawki owalne oraz panto.

Klienci, którzy chcieliby nieco cofnąć się w czasie i wrócić do wciąż doskonałego stylu retro, mogą wybrać dla siebie oprawki, popularnie nazywane motylem. W razie jakichkolwiek wątpliwości co do tego, w jakich oprawkach będzie wyglądało się najlepiej, zawsze warto udać się do profesjonalnego salonu okulistycznego i po prostu przymierzyć poszczególne sztuki. Do miejsc takich zdecydowanie zalicza się gabinet okulistyczny, prowadzony przez Macieja Klepackiego. Dzięki swojemu ogromnemu doświadczeniu firma od lat zapewnia klientom łatwy dostęp do najwyższej jakości okularów i oprawek oraz do badania i leczenia wad wzroku. Z jakiego typu oprawkami można się jeszcze spotkać?

Oprawki prostokątne i pilotki

Nie ulega żadnej wątpliwości, że pilotki swoje największe grono odbiorców znajdują wśród mężczyzn. To właśnie one często są uzupełnieniem stylu, którego poszczególne części składowe mają nasuwać wyraźne implikacje do charakterystycznego ubioru pilotów samolotów wojskowych z okresu obu wojen światowych. Oprawki pilotki szczególnie często wybierane są przez mężczyzn dojrzałych, którym zależy na pokreśleniu powagi. Nie można również nie wspomnieć o oprawkach w kształcie prostokąta, które cieszą się ogromnym powodzeniem zarówno wśród kobiet, jak i mężczyzn.

Ponadczasowa elegancja powoduje, iż okulary takie bardzo często wybierane są jako te, które nosi się do pracy w biurze. Nowoczesne oprawki okularowe to przede wszystkim mnogość zastosowanych materiałów. Spotkać można nie tylko najpopularniejsze metale, ale także drewno i tworzywa sztuczne. Wszystko w zależności od indywidualnych potrzeb klienta.