Obuwie wykonane z naturalnej skóry, choć nie należy do najtańszych, to w ogólnym rozrachunku jest bardzo ekonomiczne. Odpowiednio pielęgnowane może służyć nam przez wiele lat. Dodatkowo warto podkreślić, że buty wykonane z naturalnej skóry bydlęcej lub cielęcej są wyjątkowo komfortowe w noszeniu. Pięknie prezentują się jako obuwie damskie, męskie czy dziecięce. Jak pielęgnować buty ze skóry, aby móc zachować je w idealnym stanie przez wiele lat?

Buty ze skóry cielęcej i bydlęcej – zalety

Świadomi konsumenci bardzo często szukają obuwia wykonanego z konkretnych rodzajów skór naturalnych. Mowa przede wszystkim o skórze cielęcej i bydlęcej.

Odwiedzając renomowane sklepy i butki z obuwiem skórzanym, możemy zauważyć, że głównie znajdziemy tam modele wykonane ze skór licowych (cielęcych lub bydlęcych). Te pierwsze charakteryzują się wysokim komfortem noszenia, ponieważ są miękkie i łatwo dopasowują się do kształtu stopy. Nie powodują powstawania modzeli czy odcisków. Skóry bydlęce są nieco mniej elastyczne i trochę twardsze, ale również znajdują wielu zwolenników.

Prawidłowa pielęgnacja obuwia ze skóry cielęcej lub bydlęcej

Jak podkreśla producent skór Garbarnia Gulin, prawidłowo wykonane i odpowiednio pielęgnowane obuwie skórzane jest w stanie służyć nawet przez kilkadziesiąt lat. Dobra pielęgnacja zapobiega przesuszeniu i pękaniu skóry. Kupując kosmetyki do pielęgnacji obuwia, dobrze jest zwrócić uwagę, czy zawierają w swoim składzie substancje naturalne, które gwarantują utrzymanie odpowiedniego poziomu natłuszczenia materiału przy równoczesnym dostarczeniu niezbędnych składników odżywczych. Dzięki temu skóra będzie oddychać, zachowa odpowiednią głębię koloru, elastyczność i miękkość. W efekcie po kilku lub kilkunastu latach użytkowania obuwia będziemy potrzebowali jedynie wymienić jego podeszwę. Niewątpliwie zakup obuwia stworzonego z wysokiej jakości skóry cielęcej lub bydlęcej to doskonała inwestycja na lata.

Producent naturalnych skór Garbarnia Gulin oferuje swoim klientom skóry wyróżniające się trwałością oraz perfekcyjnym wyglądem. Dostępne są w wielu wariantach kolorystycznych i modelach (np. gładkie, tłoczone, o różnej grubości i miękkości). Wiele z nich zamawianych jest przez firmy specjalizujące się w produkcji ekskluzywnego obuwia dla mężczyzn.