Szycie garnituru na miarę dla mężczyzn lub kobiet to coraz modniejszy sposób na nowe ubranie. Luksusowe oraz indywidualne podejście do tematu pozwalają na stworzenie idealnie dopasowanego i wysokiej jakości modelu. Jak wygląda szycie garnituru na miarę? Jakie są rodzaje takiej usługi? Którą wybrać, aby być zadowolonym? Podpowiadamy!

Krój — podstawa dobrego garnituru męskiego i damskiego


Najczęstszymi klientami zakładów krawieckich z usługą szycia na miarę są państwo młodzi i ich najbliższa rodzina. Podobnie jak kobiety, mężczyźni chcą się w tym dniu prezentować się  jak najlepiej, dlatego decydują się nieco droższy garnitur ślubny. Ponadto, to również świetna okazja, aby zaopatrzyć się w zestaw, który zachowa się w dobrym stanie przez wiele lat i będzie towarzyszyć w innych uroczystych momentach. Na szyty na miarę garnitur decydują się również eleganckie kobiety, które cenią sobie idealnie dopasowany krój i ponadczasowy styl.


Profesjonalnie skrojony garnitur to podstawa udanego zakupu. Przy zamawianiu ubrań szytych na miarę oczekujemy od nich najwyższej jakości wykonania — nie tylko starannie wykonanych detali, ale również idealnych proporcji i dopasowania. Należy jednak pamiętać, że nawet najlepszy produkt nie będzie w stanie zatuszować pewnych mankamentów sylwetki. Dlatego pomimo dużych oczekiwań, należy podchodzić do tematu rozsądnie. Jak podkreśla specjalista ze szczecińskiego zakładu krawieckiego, garnitur musi być odpowiednio dobrany do sylwetki i jej niedoskonałości, tak aby klient był zadowolony i czuł się w nim jak w drugiej skórze.


Garnitur z wysokiej jakości tkaniny


Kolejną bazą udanego ubrania jest tkania. Inwestując w indywidualną usługę, grzechem byłoby wybrać materiał, który po pierwszym wyjściu będzie wyglądać tragicznie. Jaką wybrać tkaninę na garnitur? Szczególnie polecana jest naturalna, wysokiej jakości wełna prosto z włoskiej lub angielskiej tkalni.


Wizyta u krawca


Istotnym momentem jest pierwsza wizyta w pracowni krawieckiej. Zanim podejmie się decyzję co do usługi, warto chwilę porozmawiać, żeby sprawdzić, czy osoba, która podejmie się zrealizowania zamówienia, ma dużą wiedzę i doświadczenie. Podczas spotkania powinien zaproponować odpowiednią tkaninę (najlepiej od renomowanej marki) oraz fason, dzięki któremu sylwetka będzie się jak najkorzystniej prezentować. Po pierwszych ustaleniach zdejmie miarę oraz przedstawi, jak będzie wyglądać praca i kiedy planuje przymiarki.


Bespoke czy made to measure?


To dwa najpopularniejsze rodzaje usług krawieckich. Bespoke jest zdecydowanie bardziej czasochłonną i luksusową formą współpracy, ponieważ zakłady krawieckie oferują pełną personalizację garnituru, częste przymiarki oraz ręczne wykończenie. Made to measure to szybsza i nowocześniejsza propozycja, w ramach której, podczas pierwszej wizyty klient przymierza szablonowy model ubrania, a w tym czasie krawiec zapisuje konieczne poprawki i zdejmuje miarę.