Białe spodnie sprawdzają się doskonale w każdym sezonie. Najchętniej kobiety sięgają po nie wiosną i latem, ale okazują się świetne również jesienią czy zimą. Bardzo ładnie się prezentują w połączeniu z innymi dodatkami. Wyglądają elegancko, więc pasują przede wszystkim na uroczyste wyjścia, ale mogą być zakładane również na co dzień. Czy wiesz jednak, jakie majtki do nich dopasować? Poniżej podpowiadamy, jaki kolor i krój bielizny wybrać.

Aby białe spodnie ładnie się prezentowały na każdej sylwetce, należy dobrać do nich odpowiednie majtki. Nie jest to proste zadanie, ponieważ nie pasuje do nich każdy kolor czy krój. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na barwę bielizny. Jak podpowiada pracownik internetowego sklepu z bielizną Iva, do białych spodni absolutnie nie powinno się zakładać kolorowych czy wzorzystych majtek. Nie pasuje również oczywiście czarna bielizna, która strasznie rzucałaby się w oczy. Takie połączenie nie wygląda elegancko i zepsułoby stylizację.

Zdecydowanie lepiej sprawdzą się po prostu białe majtki, ale to też nie jest idealny wybór. Ich barwa może się bowiem delikatnie różnić od odcienia spodni, przez co bielizna będzie widoczna. Aby cała stylizacja świetnie się prezentowała, majtki nie powinny być w żaden sposób zauważalne. W tym celu najlepiej wybrać bieliznę cielistą, które idealnie dopasowuje się do koloru ciała. Staje się więc niewidoczna pod każdym ubraniem, nawet białymi spodniami.

Dopasowanie odpowiedniego kroju majtek

Wybór koloru bielizny to podstawa, ale nie jedyna rzecz, na którą warto zwrócić uwagę. Duże znaczenie ma bowiem również krój bielizny. Białe spodnie bardzo ładnie wyglądają, ale ich wadę stanowi to, że wszystko jest pod nimi widoczne. Nie tylko kolor, ale również fason majtek. Z tego powodu konieczne jest wybranie takiej bielizny, która nie będzie rzucała się w oczy. W tym celu doskonale sprawdzą się majtki bezszwowe, które ładnie się układają pod wszystkimi ubraniami. Nie marszczą się i idealnie przylegają do skóry. Nie mają też żadnych koronek czy innych dodatków, w związku z czym nic nie wystaje pod ubraniem.

Dużą zaletą majtek bezszwowych jest to, że jak wskazuje ich nazwa – nie posiadają szwów. Poza tym są pozbawione wszelkich wypukłych wykończeń, dzięki czemu sprawdzają się świetnie pod każdym ubraniem. Okazują się doskonałe również do białych spodni, niezależnie od materiału, z jakiego zostały wykonane. Jeśli nie masz bezszwowych majtek, a pilnie musisz wybrać bieliznę do spodni w kolorze białym, to spróbuj dopasować jak najbardziej naturalne figi. Dobrym pomysłem mogą okazać się również stringi, które w zależności od kroju, nie powinny być widoczne pod spodniami.