Zarówno krawiectwo i kaletnictwo to zawody rzemieślnicze, które mają długą historię i wyodrębniły się z innych rzemiosł mniej więcej w tym samym czasie. Kiedyś bardzo cenione i pożądane, dziś nieco mniej popularne, lecz nadal cieszą się zainteresowaniem. Szczególnie wśród indywidualnych i wymagających klientów. Jeśli marzy ci się unikalna kreacja wieczorowa albo lubisz nosić oryginalną skórzaną odzież, najlepiej zgłoś się do pracowni, która oferuje zarówno usługi krawieckie, jak też kaletnicze.

Właśnie w Głogowie znajduje się Sława, pracownia zajmująca się krawiectwem i kaletnictwem. Tu możesz liczyć na zrealizowanie małych i dużych zleceń. Dzięki wyposażeniu w profesjonalny sprzęt krawiecki oraz narzędzia kaletnicze najwyższej jakości, wszelkie prace są wykonywane solidnie, precyzyjnie i na czas.

Krawiectwo

W Polsce krawiectwo stało się odrębnym rzemiosłem w XII wieku. Podzielone na klasztorne, dworskie, folwarczne, miejskie oraz wiejskie i tak przetrwało prawie do końca  XIX wieku. Wtedy to pojawiły się pierwsze maszyny do szycia. Kiedyś usługi krawieckie kojarzone były z luksusem i korzystały z nich osoby z najwyższych klas społecznych. Dziś każdy z nas może zgłosić się do pracowni i poprosić o uszycie takiej kreacji, jaką chcę. Dobrze, gdyby krawiec bądź krawcowa znali panujące trendy w modzie, zarówno jeśli chodzi o kroje, jak też dobór materiałów, oraz potrafili tak uszyć strój, by podkreślał walory sylwetki, a ukrywał jej mankamenty. W pracowni Sława możesz liczyć na pełen profesjonalizm pod tym kątem. Poza tym, że ubierzesz tam siebie, fachowcy zajmą się również uszyciem zasłon oraz firan, wszelkimi przeróbkami krawieckimi, w tym przerabianiem męskich garniturów i koszul, naprawą odzieży roboczej, jak też wymianą zamków i guzików w dżinsach.

Kaletnictwo

To rodzaj rzemiosła, który powstał w XIV wieku. Kiedyś kaletnicy mieli obowiązek przynależności do cechu. Ustawa o rzemiośle z 1989 roku zniosła ten obowiązek. Kaletnictwo zajmuje się wyrobem oraz naprawą skórzanych plecaków, toreb, walizek, portfeli, pasków oraz innych wyrobów ze skóry. Większość prac kaletniczych jest wykonywana ręcznie. Ze względu na to, iż skóra to dość trudny materiał, wymaga precyzji oraz cierpliwości. Tak właśnie z galanterią skórzaną obchodzą się głogowscy fachowcy. Przerabiają skórzaną odzież, naprawiają namioty, torby podróżne oraz torebki, szyją plecaki, a nawet zajmują się szyciem pokrowców samochodowych i na instrumenty.