czas czytania: 16 min materiał partnera

Ciepły dom i ładny ogród, czyli dobrej jakości materiały opałowe i ogrodowe

materiały opałowe

Spokój, komfort i wygoda to jest to, czego potrzebujesz, kiedy po ciężkim dniu wracasz zmęczony do domu. W chłodne dni marzysz, by zaszyć się w ciepłym domu, pod kocem, oglądając jakiś dobry film, zaś ciepłe i słoneczne chwile miło jest spędzić w zielonym i dobrze urządzonym ogrodzie z ciekawą książką w ręku. Naprzeciw twoim oczekiwaniom wychodzi firma Węgiel-Szczepan Soporowski z Czerwieńska, oferując wysokiej jakości materiały opałowe,  ogrodowe oraz Polbruk.

Ciepło w domu zapewnione dzięki węglowi kamiennemu

Przy ogrzewaniu domu czy mieszkania  materiałem opałowym bardzo ważny jest wybór odpowiedniego rodzaju opału, ale także wysokiej jakości pieca. To wszystko razem wzięte pozwoli na efektywne ogrzanie wnętrz przy poniesieniu niskich kosztów. Węgiel kamienny to nieprzerwanie podstawowy materiał opałowy w wielu polskich domach. Nowoczesne i wysokiej jakości piece węglowe dzięki swojej wydajności gwarantują komfort cieplny przy niskich kosztach ogrzewania. Ważny jest dobrze dobrany węgiel. Firma Węgiel-Szczepan Soporowski proponuje sprzedaż węgla kamiennego w postaci miału, orzecha oraz kostki, wydobywanego z polskich kopalni. Dzięki temu, iż węgiel ten w składzie jest przykrywany, jest suchy i od razu nadaje się do użytku. Poza tym firma posiada w sprzedaży również brykiet ekologiczny z drzewa dębowego, jak też z węgla brunatnego. Dodatkowo można się zaopatrzyć w dębowe drewno kominkowe oraz dębowe lamelki rozpałkowe.

Elementy architektury ogrodowej

Kostka brukowa oraz inne elementy architektury ogrodu można bez problemu dopasować do stylu domu. Nawierzchnia może być stonowana i neutralna, albo może być wyraźnym i mocnym akcentem aranżacji ogrodu. Różnorodność kształtów , rozmiarów oraz kolorów kostki brukowej pozwala na skomponowanie trwałych i estetycznie wyglądających kompozycji. Charakterowi ogrodu mogą nadać także proste lub zdobione pergole, przystrojone cudownie pachnącymi i wielobarwnymi roślinami: pnącą różą czy bluszczem. Płotki rabatowe przydadzą się do ogrodzenia klombików z kwiatami, a różnego rodzaju amony pozwolą na wydzielenie w ogrodzie stref (wypoczynkowej, strefy zabaw dla dzieci czy też części, w której uprawia się warzywa) bądź oddzielenie swojej przestrzeni od przestrzeni sąsiadów, co dodatkowo stwarza odrobinę prywatności. Firma z Czerwieńska w swojej ofercie posiada wiele elementów architektury ogrodowej, w tym kratki proste i łukowe, kantówki, płotki sztachetowe i rabatowe czy rollbordery.