Rozwód to nie tylko bardzo złożony proces sądowy, mający ustalić powody rozkładu pożycia małżeńskiego i prowadzić do ustania „rodzinnych” więzi pomiędzy małżonkami. To wielokrotnie pełna skrajnych emocji batalia, które bez opieki dobrego adwokata, może przerodzić się w scenę pełną dramatyzmu i nerwów. Przed wyborem danego reprezentanta procesowego, dowiedz się zatem, czy swoje usługi świadczy on również w oparciu o ważne czynniki psychologiczne. Poznaj drogę ku bezstresowego rozwodu!

Przejęcie wszystkich obowiązków formalnych

Objaśnienie wszystkich zagadnień dotyczących rozwodu, to najważniejszy obowiązek adwokata podejmującego się reprezentacji klienta. To na tym etapie przygotowywany jest pozew, strategia obrony/oskarżenia np. przy rozwodzie z orzekaniem o winie, dodatkowe wnioski takie, jak. m.in. zasądzenie kosztów procesowych na rzecz powoda, czy też ustalany jest sposób, którym rozwodząca się osoba, chciałaby uzyskać podział majątku.

Adwokat ma zatem ważne zadanie dokładnego przygotowania merytorycznego swojego klienta, w taki sposób, aby to on po przedstawieniu ryzyka strat i zysków, podjął określone działania. Jest to ważne, aby w późniejszym czasie przeprowadzić spójne postępowanie, mające przynieść, jak największe korzyści, przy jak najmniejszym czynniku stresowym. Ten jest właśnie eliminowany drogą precyzyjnego „wyszkolenia” danej osoby z zakresu spraw rozwodowych. Wielokrotnie podchodzenie do rozwodu z „chłodną głową”, pozwala lepiej zaprezentować swoje racje przed sądem.

Wsparcie psychologiczne

Adwokaci dzisiaj muszą posiadać bardzo szerokie kompetencje psychologiczne, które pomagają w szybkim przeprowadzaniu sprawy rozwodowej. W przypadku ciężkich batalii sądowych, najgorszą rzeczą, która może mieć miejsce, to podejście do rozwodu w sposób emocjonalny. Rozterki, przemyślenia uczuciowe i „skrupuły”, należy pozostawić za drzwiami sali procesowej. Jeśli bowiem zależy nam na dobrze własnym, czy też własnych dzieci, zawsze należy przyjąć postawę obiektywnego spojrzenia na zaistniałe zdarzenia. Wielokrotnie adwokat pozwala zrozumieć również sposoby działania drugiej strony. Unikanie eskalacji konfliktu, czy też „przepychanek” i złośliwości, to bardzo ważne elementy bezstresowego rozwodu. Dzisiaj przy sprzyjających okolicznościach, można go przeprowadzić nawet podczas jednak trwającej kilkadziesiąt minut rozprawy!

Umiejętności negocjacyjne

Wspomniane kompetencje psychologiczne, wielokrotnie sprzyjają nie tylko złagodzeniu konfliktu pomiędzy małżonkami, ale także podjęciu negocjacji rozwodowych, za zamkniętymi drzwiami kancelarii. W takich sytuacjach dąży się do porozumień odnośnie podziału majątku, wychowania wspólnego potomstwa, czy też kwestii dotyczących alimentów na małżonka. Poprawne stosunki z drugą stroną, dzisiaj wielokrotnie są bardzo ważne, jeśli rozwód nie będzie mógł zapewnić zerwania w 100% kontaktu. Warto zatem współpracować z adwokatami, którzy potrafią podejmować się mediacji, czy też negocjacji. Tu wysoką skutecznością wyróżnia się między innymi mecenas Adam Ramotowski, dla którego ważne jest to, aby zapewnić pełne wsparcie swoim klientom, niezależnie od sytuacji życiowej oraz prawnej, w jakiej się znaleźli!