„Najlepszym przyjacielem kobiety są brylanty” śpiewała kiedyś Marilyn Monroe i- choć moda uległa od tego czasu znacznej zmianie- stwierdzenie to wciąż jest jak najbardziej aktualne. Piękna biżuteria pozwala wyróżnić się z tłumu, dodaje klasy i pewności siebie oraz sprawia, że czujemy się dużo bardziej atrakcyjnie. Stanowi też doskonałe uzupełnienie każdej stylizacji, zarówno tej codziennej, jak i wieczorowej. To także idealny pomysł na prezent, który sprawdzi się niezależnie od okazji!

Biżuteria na wyjątkowe chwile

Są w naszym życiu takie chwile, których wagę należy wręcz podkreślić odpowiednią biżuterią. Chodzi oczywiście o zaręczyny i ślub. Kobiety już od najmłodszych lat marzą o pięknym, złotym pierścionku z mieniącym się w świetle diamentem. I choć taki właśnie model jest najbardziej popularny, dobre salony jubilerskie- jak np. ArtGold-  oferują szeroki wybór pierścionków zaręczynowych z drogocennych kruszców. Znajdziemy tam pierścionki ze złota białego, różowego , a nawet czarnego. W dodatku możemy wybierać spośród licznych kamieni szlachetnych, które – podobnie jak brylanty- zachwycają swoim pięknem. Symbolem zaślubin są oczywiście obrączki. I w tym przypadku możemy zdecydować się na tradycyjne, ponadczasowe złote krążki lub wybrać coś z nowoczesnych wzorów. Dużym zainteresowaniem przyszłych małżonków cieszą się obrączki grawerowane, piaskowane lub – w przypadku kobiet-zdobione niewielkimi diamentami. Panny Młode często też decydują się na zakup kompletu biżuterii, który podkreśli stylizację ślubną. Na taki zestaw składają się zazwyczaj bogato zdobione kolczyki, bransoletka i wisiorek. Dokonując większego zakupu u jednego jubilera możemy liczyć na atrakcyjne rabaty.

Rocznica, urodziny, jubileusz

Biżuteria jest doskonałym prezentem na każdą okazję. Możemy podarować ją w dniu urodzin, imienin czy na rocznicę ślubu. Drobna błyskotka – wręczona bez wyraźnego powodu- również przywoła uśmiech na twarzy kobiety. U dobrego jubilera znajdziemy różnorodną biżuterię, która trafi w gusta każdej pani. Na asortyment salonu składają się delikatne łańcuszki, efektowne kolie, przyciągające wzrok wisiorki i kolczyki w rozmaitych wzorach. Wszystkie ozdoby wykonane są z wysokiej próby złota, srebra, platyny lub materiałów nieszlachetnych takich jak stal chirurgiczna czy tytan. Dzięki temu możemy znaleźć piękny prezent w każdej półce cenowej. Z pomocą specjalisty wybierzemy biżuterię, która z pewnością przypadnie do gustu obdarowanej kobiecie.

Warto zaznaczyć, że w sklepach jubilerskich- oprócz biżuterii- znajdziemy też zegarki, które również sprawdzą się w roli prezentu.