Dla osób, które straciły bliską osobę, zorganizowanie ceremonii pogrzebowej nie jest łatwym zadaniem, dlatego w takich chwilach warto skorzystać z usług oferowanych przez zakłady pogrzebowe. Wybierając renomowany dom pogrzebowy, mamy pewność, że wszystkie usługi będą świadczone przez doświadczonych pracowników, którzy zapewnią pełne wsparcie w tych trudnych chwilach oraz pomogą w załatwieniu wszelkich formalności związanych z pogrzebem.

Formalności związane ze zgonem i transport zwłok

Wybierając zakład pogrzebowy, z którego usług chcemy skorzystać, warto wybrać, dom pogrzebowy świadczący szeroki wachlarz usług. Najlepsze zakłady pogrzebowe zajmą się odbiorem zwłok z domu lub szpitala – w zależności od tego, gdzie nastąpił zgon. Po przewiezieniu ciała do chłodni możemy liczyć na pomoc przy wyrabianiu aktu zgonu. Po załatwieniu najważniejszych spraw związanych ze zgonem bliskiej osoby przychodzi czas na ustalenie szczegółów dotyczących dalszych czynności związanych z pogrzebem. Do ustalenia są takie rzeczy jak termin i miejsce pogrzebu, sposób pochówku, a także sprawy związane z organizacją poczęstunku dla zaproszonych żałobników, czyli stypy.

Ważne jest również ustalenie sposobu opłacenia usług pogrzebowych. W naszym kraju osoba odpowiedzialna za organizacje pogrzebu otrzymuje zasiłek pogrzebowy w wysokości 4 000 złotych. Jeśli koszt usług pogrzebowych okaże się niższy od zasiłku, zakład pogrzebowy zwrócić różnicę przy podpisywaniu umowy, natomiast jeśli koszty okażą się wyższą, to konieczne jest pokrycie brakującej kwoty.

Organizacja ceremonii pogrzebowej

Ceremonia pogrzebowa może mieć różny przebieg, a dobre zakłady pogrzebowe, takie jak Lethe w Warszawie, zajmą się organizacją pochówku tradycyjnych, jak i kremacyjnych. Organizacja pogrzebu wymaga profesjonalizmu i doświadczenia oraz odpowiedniego podejścia do wszystkich żałobników, dlatego należy korzystać z usług zakładów pogrzebowych, które nie tylko zapewnią wysoką jakość usług w korzystnych cenach, ale ich pracownicy będą wsparciem dla bliskich zmarłego. Dla żałobników warto zorganizować stypę, podczas której podany zostanie poczęstunek dla zaproszonych gości. Oprócz wybrania miejsca i przygotowania go na przyjęcie gości, należy również zapewnić wszystkim osobą zaproszonym sposób dotarcia na stypę.

Sprzedaż trumien i urn pogrzebowych

Ustalając przebieg ceremonii pogrzebowej, należy zdecydować o formie pochówku. Najbardziej popularnym sposobem pochówku, jest tradycyjny pochówek w trumnie. W ofertach zakładów pogrzebowych znajdziemy szeroki wybór trumien wykonanych z różnego rodzaju drewna (dębowe oraz sosnowe) w odpowiednich kolorach i kształtach. Wysokiej jakości trumny wykonane z dobrego drewna charakteryzują się trwałością wykonania. Zaletą trumien jest możliwość dostosowanie antaby i uchwytów do własnych preferencji. W przypadku pochowku kremacyjnego konieczne jest zakupienie odpowiedniej urny pogrzebowej. Urny wykonane mogą być z najróżniejszych materiałów, takich jak drewno, kamień, metal czy ceramika i dostępne są w różnych wzorach i kolorach.