Dekoracje ślubne - o czym warto pamiętać?

Materiał partnera
2019-10-12
dekoracja kościoła

Ślub i wesele to uroczystości, które wymagają dokładnego planowania i dużego wysiłku przy organizacji. Przygotowania do ceremonii zaślubin rozpoczynają się już na kilka miesięcy przez wyznaczonym terminem. Do załatwienia jest mnóstwo spraw – znalezienie sali weselnej, opracowanie menu, zamówienie tortu i wybór kreacji dla Pary Młodej. Jedną z bardzo istotnych kwestii są także dekoracje. Wszak tak ważny dzień wymaga odpowiedniej oprawy. O czym warto pamiętać dobierając wystrój?

Dekoracja kościoła

Mimo że w Polsce rośnie zainteresowanie ślubami plenerowymi, większość narzeczonych decyduje się na tradycyjne zawarcie związku małżeńskiego w kościele. Żeby uroczystość zapadła w pamięć, warto podkreślić jej wagę przy pomocy odpowiednich dekoracji. W tym celu najlepiej sprawdzą się kwiaty, które od wielu lat towarzyszą nam w najważniejszych chwilach naszego życia. Efektownych kompozycji nie powinno zabraknąć także w dniu ślubu. Dobrze, by większe wiązanki zdobiły ołtarz, a mniejsze wejście do świątyni. Dobrym pomysłem jest również udekorowanie ławek niewielkimi bukiecikami świeżych kwiatów. Jeśli chodzi o konkretne gatunki roślin, kierujmy się własnymi preferencjami. Pamiętajmy, że korzystanie z kwiatów sezonowych niesie za sobą oszczędności, zaś sprowadzanie egzotycznych gatunków to zawsze większy koszt. Jak podpowiada dekoratorka z firmy „Na Górce”- do aranżacji kościoła warto użyć również świec i lampionów. Stworzą one magiczny nastrój i będą stanowiły przepiękne tło dla pamiątkowych fotografii. Wiele par decyduje się również na wynajęcie białego dywanu, po którym Panna Młoda będzie kroczyć ku przyszłemu mężowi. To dobry sposób, by rozjaśnić ciemne wnętrze kościoła. Jeśli nie mamy pomysłu na dekorację kościoła lub nie mamy czasu zająć się nią osobiście, powierzmy to zadanie profesjonalistom. Doświadczeni dekoratorzy dysponują często własnymi dodatkami, które uświetnią wystrój świątyni. Dodatkowo zyskujemy gwarancję, że aranżacja wnętrza będzie efektowna i zrobi wrażenie na gościach.

Dekoracja sali weselnej

Wybierając salę weselną przede wszystkim kierujemy się jej wyglądem. Im w lepszym stanie jest lokal, tym mniej wysiłku będzie trzeba włożyć w jego wystrój. Jeśli chodzi o salę weselną to i w tym wypadku kwiaty będą niezastąpioną dekoracją. Bogate kompozycje powinny zdobić stół Państwa Młodych, a także uprzyjemniać posiłki weselnikom. Warto postawić na ozdobne wazony, które sprawią, że stoły będą prezentować się jeszcze piękniej. Lampiony, świece lub lampki choinkowe sprawią, że aranżacja będzie bardziej klimatyczna. Istotna jest też dekoracja krzeseł, bez odpowiedniego przybrania będą wyglądać nijako. Zastosowanie eleganckich pokrowców w połączeniu ze stylowymi obrusami i podtalerzami sprawi, ze sala weselna będzie prezentować się niezwykle szykownie.

Opracowanie artykułu: