Dlaczego warto organizować imprezy firmowe?

Materiał partnera
2019-06-17

Polscy pracodawcy mają coraz większą świadomość tego, że szczęśliwy pracownik, to wydajny pracownik. Dlatego częściej inwestują w tworzenie miłej atmosfery oraz dobrych relacji między zatrudnionymi osobami na wszystkich szczeblach. Temu służyć mogą imprezy firmowe. Zobacz, jakie korzyści twojej firmie przyniesie ich organizacja i jak sprawić, by pracownicy chętnie w nich uczestniczyli.

Powody organizacji imprezy firmowej

Na początek musimy odpowiedzieć na pytanie, dlaczego warto organizować imprezy firmowe. Głównym powodem jest tu uczestnictwo wszystkich pracowników w życiu firmy.

Dobrą okazją do urządzenia przyjęcia firmowego jest wprowadzenie nowego produktu czy usługi lub przedstawienie nowego wspólnika. Organizacja tego rodzaju wydarzenia w biurze sprawi, że będzie to kolejne nudne spotkanie w służbowe. Natomiast obiad firmowy w hotelowej restauracji podniesie prestiż wydarzenia oraz nieco rozluźni atmosferę. To świetna okazja nie tylko do pogłębienia relacji między pracownikami, ale również do nawiązania nowych kontaktów – warto zaprosić klientów, partnerów oraz influencerów. Goście będą mogli podczas takiej imprezy mieli szansę przetestować produkt, ale również porozmawiać z osobami odpowiedzialnymi za jego tworzenie.

Powodem do wspólnej celebracji są też różnego rodzaju nagrody i wyróżnienia zdobyte przez firmę. Podczas urządzonego z tej okazji przyjęcia pracownicy mają poczucie – słuszne z resztą – że mieli swój udział w tym sukcesie. Pracodawca ze swojej strony będzie miał szansę podziękować im za trud i zaangażowanie, jakim się wykazują w codziennych obowiązkach.

Ostatnią, ale nie mniej ważną motywacją do zorganizowania imprezy firmowej jest integracja pracowników. Wpływa ona korzystnie na relacje między nimi oraz atmosferę pracy, a te dwa czynniki oddziałują na efektywność pracy całego zespołu. Szef jest odpowiedzialny za kreowanie nastroju sprzyjającego komunikacji i współpracy, dlatego powinien sięgać po narzędzia, które będą wspierać firmę w tym zakresie. Impreza firmowa to okazja do odstresowania, poznania bliżej osób, z którymi pracownicy spędzają większość naszego czasu.

Gdzie zorganizować imprezę firmową?

Żaden event firmowy nie powinien odbywać się w biurze. Nie tylko dlatego, że jest to miejsce, w którym może być trudno znaleźć przestrzeń sprzyjającą swobodnym rozmowom, ale też ze względu na atmosferę miejsca pracy. Imprezy firmowe powinny mieć nieformalny charakter, ponieważ to zachęca do prowadzeniu rozmów i dyskusji. Dlatego też tego rodzaju przyjęcie powinniśmy zorganizować w hotelu, gdzie miła i kompetentna obsługa zadba o każdy szczegół, a dobre jedzenie będzie stanowiło kolejny atut.

Z łatwością znajdziemy lokal, który oferuje wynajem sali na imprezy biznesowe, jednym z takich jest Zespół Dworsko-ParkowyNieżywięć. W takim hotelu będziemy mieli dostęp nie tylko do restauracji, gdzie zorganizujemy firmowy obiad, ale też sali konferencyjnej, gdzie przeprowadzimy prezentację – na przykład nowego produktu. Wydarzenie takie można wówczas połączyć z kilkudniowym szkoleniem pracowników.