Dobry prawnik na wagę złota

Materiał partnera
2019-06-17

W Polsce zawód adwokata jest prestiżowy i bardzo ceniony. Dobrze jest, gdy będziesz miał się do kogo zwrócić, kiedy znajdziesz się w trudnej sytuacji prawnej Jednak znalezienie dobrego prawnika nie jest proste. Niezależnie od tego w jakiej dziedzinie prawa będziesz mieć kłopoty, powinien on zrobić wszystko, by pomóc ci w twojej sprawie. Jak zatem znaleźć rzetelnego i godnego zaufania adwokata? Oto kilka wskazówek

Cechy dobrego prawnika

Obszerna wiedza, rzetelność, odpowiedzialność  oraz zaangażowanie, do tego pasja, z jaką wykonuje swoją to pracę główne cechy dobrego prawnika. Są bardzo ważne, a jednocześnie sprawiają, iż trudno znaleźć osobę, która będzie posiadała je wszystkie. Istotna jest także specjalizacja prawnicza. Wybierając adwokata należy sprawdzić w jakich gałęziach prawa działa, i czy będzie w stanie pomóc tobie z twoim problemem. Ważne są opinie klientów, którzy korzystali bądź nadal korzystają z jego usług. Jeżeli są zadowoleni ze świadczonej pomocy, to warto się tam zgłosić. Dobry prawnik, taki jak pan Roman Gładysz z kancelarii adwokackiej z Opola, powinien cechować się też lojalnością. Zawsze powinien działać w interesie swojego klienta, a do tego zachować dyskrecję. To klient decyduje jakie informacje przekazane swojemu adwokatowi ten może wyjawić. Chodzi tu o zaufanie, którego zbudowanie jest kluczowe w pracy prawnika. Kolejną cechą jest komunikatywność. Prawnik powinien mieć łatwość w nawiązywaniu kontaktu i być dobrym mówcą, dzięki czemu będzie mógł dobrze reprezentować klienta na sali sądowej. Ważna jest umiejętność słuchania, zarówno klienta, jak też strony przeciwnej, co pozwala na wyłapywanie najistotniejszych dla sprawy informacji. Dobrze, gdyby adwokat odznaczał się również empatią. Zrozumienie i wczucie się w sytuację klienta powoduje, iż ten wie, że zgłosił się do odpowiedniej osoby.

W czym może pomóc ci adwokat?

Adwokaci działają w różnych gałęziach prawa, a oferta ich usług jest dość zróżnicowana, dlatego warto najpierw ją dobrze sprawdzić, by się potem nie okazało, że trzeba szukać prawnika od nowa. Dobrze poszukać kancelarii, która zajmuje się kilkoma dziedzinami, np. prawem rodzinny, prawem cywilnym i prawem karnym, jak kancelaria z Opola. Z zakresu prawa cywilnego możesz liczyć na pomoc związaną z uzyskaniem odszkodowania, w sprawach związanych z spadkami i dziedziczeniem oraz tych, obejmujących windykację należności. Kiedy zdecydowałeś się na rozwód lub separację, walczysz o ustalenie kontaktów z dzieckiem czy alimenty możesz się zgłosić do takiej kancelarii. Tu także możesz liczyć na pomoc w sprawach dotyczących ograniczenia albo pozbawienia władzy rodzicielskiej oraz przy podziale majątku między małżonkami. Adwokat pomoże ci również z problemami związanymi z prawem karnym. Może cię reprezentować jeśli jesteś ofiarą przestępstwa. Pomoże w sprawach związanych z rozbojami, wykroczeniami, odpowiedzialnością podmiotów zbiorowych czy w postępowaniach wykonawczych.

Opracowanie artykułu:

Roman Gładysz Kancelaria Adwokacka

ul. Reymonta 14 /4, 45-066 Opole opolskie
e-mail
www
telefon