Drewniane opakowania – wyróżnij swoją markę!

2019-06-05
opakowania z drewna

Dzisiaj wiele marek, które oferują produkty premium, decyduje się na tworzenie dla swoich klientów specjalnych opakowań drewnianych. Są one pięknymi zamknięciami kosmetyków, biżuterii, herbat, win, czy też innych wyrobów, które można zaliczyć do tych „z górnej półki” lub, które są produkowane w limitowanych edycjach.

Dlaczego warto postawić na opakowania drewniane?

Opakowania drewniane są przede wszystkim bardzo trwałe i eleganckie. W porównaniu z tymi wykonywanymi z tektury, czy tworzyw sztucznych, nie są także jednorazowe. Mogą zatem przypominać klientom o naszej marce. Wyroby te są zatem świetnymi nośnikami reklamowymi, które warto stosować w przypadku sprzedaży win, biżuterii, proekologicznych kremów, czy innych produktów premium. Istotne jest jednak odpowiednie spersonalizowane naszego opakowania. Warto wiedzieć, że mogą one występować w różnych kształtach, np. serc, a także z perforacjami obudowanymi foliami, czy nawet szkłem, mogą posiadać wytłoczenia i grawery, czy także różne barwy! Tu można w zależności od danego produkty zastosować zarówno naturalnie wyglądające drewno w ciemnych i jasnych barwach, jak i też w pełni kryjące farby zarówno matowe, jak i nawet brokatowe!

Stwórz własny projekt

Warto wiedzieć, że na rynku polskim działają pracownie, które są gotowe stworzyć dla nas opakowania drewniane w formie tub, szkatułek, pudełek, czy też toaletek z lustereczkami, na specjalne zamówienie. Wystarczy dokładnie opisać wygląd i rozmiary danego wyrobu, lub też dostarczyć dokładny projekt techniczny, rysunkowy, a nawet cyfrowy, aby uzyskać w całych seriach odpowiednie opakowania. Z takiego rozwiązania korzysta dzisiaj tysiące firm, a także klientów indywidualnych, którzy np. chcą spersonalizować opakowanie prezentu ślubnego, rocznicowego, czy też tego na Dzień Matki lub Babci.

Gotowe katalogowe wyroby

Najlepsze firmy nie tylko zapewniają usługi projektowania i wykonywania danych opakowań drewnianych, ale także gwarantują szereg katalogowych wyrobów. Przykładem może być firma DREWBIS Józefa Biskupa, która słynie z niesamowitych, artystycznych wyrobów. Oprócz pudełek drewnianych, są nimi pudełka malowane, wycinanki ze sklejki, artykuły drewniane ślubne, domki na klucze, deseczki, ozdoby drewniane, wyjątkowo kreatywnie stworzone tace restauracyjne, a nawet akcesoria kuchenne, krzesełka, czy drewniana biżuteria. Z propozycją dziesiątek produktów DREWBIS, możesz już teraz zapoznać się na stronie internetowej pracowni, która prowadzi również sprzedaż e-commerce!