Dywany i meble tapicerowane – dlaczego czyszczenie warto powierzyć profesjonalistom?

Materiał partnera
2019-11-02
czyszczenie dywanów

Każdy, komu zdarzyło się kiedyś zabrudzić bardzo drogi dywan lub tapicerkę w samochodzie, z pewnością poczuł delikatne ukłucie w okolicach serca. Stan ten, pieszczotliwe nazywany przez niektórych małym zawałem, powstaje zazwyczaj wtedy, kiedy wiemy, że obrotu przykrych spraw, nie da się już zatrzymać. Nic w tym dziwnego, ponieważ plamy na tego typu materiałach są niezwykle trudne w usunięciu. Jak zatem poradzić sobie z problemem?

Usuwanie plam z dywanów i tapicerek – czy domowe sposoby się sprawdzą?

Zacząć należy przede wszystkim od tego, że niezwykle istotne jest pochodzenie plamy. A może być ono zupełnie różne. Jeżeli chodzi o dywany to mowa tutaj głównie o plamach z błota, które wnoszone jest do pomieszczeń zarówno przez ludzi, jak i przez zwierzęta domowe. Na dywan zdarza nam się także coś wylać. W najgorszym przypadku może być to czerwone wino lub różnego rodzaju soki. Jako że plamy tego typu są bardzo widoczne, znacząco wpływają na estetykę nie tylko samego dywanu, ale także całego pomieszczenia.

W przypadku mebli tapicerowanych i tapicerek samochodowych spotkać można się z plamami po kawie, produktach spożywczych, czy materiałach sypkich, które są w aucie przewożone. Naturalną reakcją po pojawieniu się takiego zabrudzenia, jest chęć jego najszybszego usunięcia. Czy wystarczy do tego ciepła woda wymieszana ze środkami chemicznymi? Okazuje się, że efekty działania sposobami domowymi dają bardzo mierne rezultaty lub nie dają ich wcale. Chodzi tutaj o wielowarstwową strukturę materiału, która wymaga bardzo profesjonalnego podejścia. Co w tym zakresie oferują specjaliści?

Czyszczenie w wydaniu profesjonalnym

Aby pozbyć się plamy całkowicie, trzeba sięgnąć do najgłębszych struktur materiału. Nie da się osiągnąć tego celu bez zastosowania specjalistycznego sprzętu. Zarówno w przypadku dywanów, jak i mebli tapicerowanych, doskonale sprawdza się metoda parą wodną. Jakie niesie ze sobą korzyści? Nie tylko całkowicie rozpuszcza i usuwa zabrudzenie, ale także pomaga pozbyć się różnego rodzaju drobnoustrojów, które przez lata gromadziły się w materiale. Po przeprowadzeniu takiego czyszczenia gołym okiem dostrzec można różnice nie tylko natury wizualnej, ale także zapachowej. Czyszczona powierzchnia charakteryzuje się dużo świeższym wyglądem i w zasadzie prezentuje się jak w dni zakupu. Powierzenie dywanu lub mebli w ręce profesjonalistów wiąże się oczywiście z pewnymi kosztami, choć są one nieporównywalne mniejsze od wydatków za akcesoria nowe.

Warto w tej kwestii zaufać najlepszym fachowcom, do których zdecydowanie zalicza się firma Sooclean. Pracownicy firmy od lat zapewniają swoim klientom kompleksowe wsparcie w zakresie świadczenia usług prania i czyszczenia. Na wyjątkową uwagę zasługuje jednak fakt, że klienci nie muszą nawet ruszać się z miejsca. Wystarczy jeden telefon, aby fachowcy pojawili się w domu. W zależności od zaistniałej sytuacji czyszczenie wykonuje się na miejscu lub zabiera konkretny mebel do siedziby firmy.


Opracowanie artykułu:

Sooclean Tomasz Nowiak

ul. Pszenna 13/1, 70-780 Szczecin zachodniopomorskie
e-mail