Gdzie zorganizować przyjęcie weselne?

Materiał partnera
2020-01-14

Impreza weselna to jedna z najpiękniejszych uroczystości w życiu małżeństwa. Wiele osób chciałoby mieć ją idealnie zaplanowaną od początku do końca, aby pozytywnie wspominać ten dzień do końca życia. Często ograniczeniem są wysokie koszty, które wiążą się z weselami w bardzo ekskluzywnych i popularnych miejscach. Na co należy zwracać uwagę, podczas wybierania sali na wesele, aby była nie tylko tania, ale również elegancka?

Jak wybrać salę?

Sala weselna musi być dopasowana przede wszystkim pod względem wielkości. Powinna pomieścić wszystkich gości i umożliwić im swobodną zabawę. Najważniejsze elementy sali weselnej to przede wszystkim:

  •     Część jadalna – stoły powinny być ustawione w taki sposób, aby goście weselni mogli swobodnie się między nimi poruszać.
  •     Miejsce na scenę – w zależności od wyboru, DJ potrzebuje nieco mniej miejsca niż kilkuosobowa grupa muzyczna.
  •     Parkiet – im większy, tym lepiej. Mały parkiet jest kłopotliwy nie tylko w czasie zwykłych tańców, ale także „pierwszego tańca” Młodej Pary.

Najchętniej są wybierane miejsca, które nie tylko oferują wynajem sali, ale również przygotowanie cateringu weselnego. Smak potraw ma znaczenie, dlatego przed podjęciem decyzji, warto wybrać się w dane miejsce na obiad, aby przetestować zdolności kucharza.

Wesele z noclegiem

Wielu gości weselnych dojeżdża z daleka, dlatego w dobrym tonie będzie zorganizowanie im noclegu. Jednym z najlepszych sposobów jest zorganizowanie wesela w restauracji, której właściciel prowadzi również pensjonat. Przykładem miejsca, które zajmuje się kompleksową organizacją wesela (wynajem sali, catering, obsługa oraz nocleg), jest między innymi Pensjonat i Zajazd Oczko, która znajduje się w miejscowości Brajniki na terenie województwa warmińsko-mazurskiego. W pobliżu budynku znajduje się malownicze jezioro na tle, którego można zrobić piękne zdjęcia.

Dekoracje to podstawa!

Zdecydowanie najważniejszym elementem sali weselnej jest przygotowanie dekoracji. Nawet najskromniejsze miejsce może wyglądać fantastycznie, jeśli zostanie właściwie przyozdobione. Białe obrusy i pokrowce na krzesła oraz dodatek świeżych kwiatów to najpopularniejsze ozdoby weselne. Warto skorzystać z pomocy profesjonalnego dekoratora, który sprawi, że sala weselna będzie nie tylko estetyczna, ale przede wszystkim unikatowa. Wynajmując luksusowe miejsca, zwykle płaci się za renomę firmy. W przypadku nieco tańszych restauracji zaoszczędzone pieniądze można przeznaczyć na wyjątkowe dekoracje, które nie tylko cieszą oko, ale stanowią również doskonałą scenografię do zdjęć i filmów weselnych.

Opracowanie artykułu: