Dzień Mężczyzny, choć nie jest tak samo znany, jak święto kobiet, to z roku na rok zyskuje na popularności. Różnie datuje się to wydarzenie, dlatego panowie mogą je świętować nawet cztery razy w roku. Jedno pozostaje niezmienne – warto z tej okazji podarować najbliższym przedstawicielom płci męskiej nawet drobne upominki. Poznaj X najciekawszych pomysłów na prezent, które zadowolą nawet najbardziej wymagających facetów.

Dzień Chłopaka a Dzień Mężczyzny

Podstawowy dylemat, jaki wiąże się z tym świętem, to pytanie: kiedy jest Dzień Mężczyzny. Nie jest tak popularny, jak Dzień Chłopaka i obchodzi się go w różne dni w wielu krajach. W Polsce świętowany jest dziesiątego marca i wywodzi się z obrzędów religijnych. Dwa dni po święcie kobiet Kościół Katolicki upamiętnia 40 męczenników z Sebasty. Dlatego też ta data jest dniem poświęconym panom. Międzynarodowy Dzień Mężczyzny jest powszechny w wielu państwach na świecie i celebruje się go 19 listopada.

Z założenia Dzień Chłopaka i Dzień Mężczyzny to dwa różne święta. Obchodzi się je w innych terminach i zazwyczaj dotyczą facetów w różnym wieku. Celebrowane 30 września wydarzenie jest popularniejsze wśród chłopców i nastolatków, a drugie z nich dotyczy dorosłych panów i mężów.       

Co na Dzień Mężczyzny, czyli sprawdzone pomysły na prezenty

1. Uniwersalne i pożyteczne – jakie perfumy sprezentować facetowi?

Dbający o siebie i zawsze świetnie pachnący mężczyzna będzie zadowolony z każdego kosmetycznego prezentu. Na tę okazję  najlepiej  wybrać sprawdzone perfumy. Jeśli wiesz, co lubi Twój wybranek, to postaw na jego ulubione zapachy dostępne w wielu drogeriach i perfumeriach. W innych przypadkach najlepiej zdecydować się na popularne klasyki.   

Prezent na Dzień Mężczyzny - kosmetyki

2. Odzież – upominek w dobrym stylu

Zastanawiałaś się kiedyś co wybrać na prezent dla chłopka? Ubrania to wyjątkowo bezpieczna i użyteczna opcja na podarek z okazji ich święta. Który facet nie ucieszy się z jakościowego i eleganckiego uzupełnienia garderoby? Wygodne bluzy i stylowe koszule świetnie sprawdzą się jako upominek dla faceta w każdym wieku. Jeśli stopień zażyłości na to pozwala, możesz dużo bardziej zaszaleć i wybrać koszulkę czy bieliznę z zabawnym napisem lub grafiką.

Prezent na Dzień Mężczyzny - odzież

3. Dzień Mężczyzn ze smakiem

Choć często się do tego nie przyznają, to faceci również uwielbiają słodkości. Dlatego świetnym uzupełnieniem podarków z okazji Dnia Mężczyzny będą wszelkiego rodzaju słodycze, czekoladki i desery. Oprócz nich doskonałym pomysłem będzie zakup ulubionego trunku lub gotowych zestawów upominkowych z alkoholem. Jeśli chcesz zrobić jeszcze większe wrażenie na obdarowywanym, to skorzystaj z usług poligraficznych sklepów internetowych. Przygotują one spersonalizowane etykiety na eleganckie butelki, które z pewnością doceni każdy mężczyzna. 

Prezent na Dzień Mężczyzny - alkohol     

4. Coś dla prawdziwych fanów

Jak kupić trafiony prezent na Dzień Mężczyzny? Najlepiej postawić na upominki związane z zainteresowaniami wybranka. Jeśli uwielbia zbierać i kolekcjonować – wybierz model, którego jeszcze nie posiada. Jeśli ma swoją ulubioną drużynę sportową – poszukaj gadżetów związanych z tym klubem. Jeśli uwielbia słuchać muzyki wyłącznie jednej kapeli – znajdź wyjątkowe wydanie jednej z płyt zespołu. Podobnie postępuj, jeśli mężczyzna, którego chcesz obdarować lubi czytać, grać w gry komputerowe czy planszowe, a nawet gdy  kocha podróżować. W takim wypadku docenione zostaną nie tylko gest i pamięć.

Prezent na Dzień Mężczyzny - coś dla fanów

5. Oryginalny prezent, czyli wyjście w ciekawe miejsce

Ta propozycja sprawdzi się niezależnie, czy stanie się dodatkiem do innego upominku, czy gdy wystąpi w jego zastępstwie. Możliwości jest wiele. Możecie wspólnie z wybrankiem wybrać się do przyjemnej knajpki, udać się na spektakl lub film, czy pójść na mecz. Pamiętaj, aby wybierać, to co twój facet lubi najbardziej. Ciekawym rozwiązaniem na upominek z okazji Dnia Mężczyzny będą również vouchery np. na lot balonem, przejazd sportowym samochodem czy degustację win.  

Prezent na Dzień Mężczyzny - wspólne wyjście

Wybierając prezent na Dzień Mężczyzny, kieruj się przede wszystkim gustem osoby, którą chcesz obdarować. Zaproponowane pomysły na upominki z okazji święta mężczyzn sprawdzą się zarówno dla drugiej połówki, jak i dla taty, brata, znajomego czy kolegi z pracy lub szkoły.

Skoro już wiesz, jaki podarek możesz podarować panom, to sprawdź jak kupić trafiony prezent na Dzień Kobiet?