Aby efekty dezynsekcji były satysfakcjonujące, należy przygotować do niej mieszkanie w odpowiedni sposób. Ułatwi to specjalistom przeprowadzenie niezbędnych prac oraz pozwoli na skontrolowanie trudno dostępnych miejsc. Podpowiadamy na co koniecznie należy zwrócić uwagę udostępniając mieszkanie firmie dezynsekcyjnej.

Czym jest dezynsekcja?

Dezynsekcja polega na zwalczaniu owadów, które nie są mile widzianymi gośćmi w naszym domu. Należą do nich muchy, wszy, pluskwy, karaluchy czy mrówki faraonki. Owady te zakładają gniazda w zakamarkach naszych mieszkań, mnożą się i skutecznie utrudniają nam życie. Powodują liczne szkody, niszcząc nasze rzeczy i zanieczyszczając żywność. Insekty w wielu osobach wzbudzają także obrzydzenie i powodują wystąpienie reakcji alergicznych, które są skutkiem ugryzień. Dezynsekcja często mylona jest z dezynfekcją. Ta z kolei polega na zwalczaniu szkodliwych mikroorganizmów. Dezynfekcję mieszkania często przeprowadza się np. po śmierci poprzedniego lokatora.

W jaki sposób zwalcza się insekty?

Profesjonalne firmy takie jak np. Leader z Jeleniej Góry, które specjalizują się w dezynsekcji, korzystają z nowoczesnych rozwiązań, zapewniających trwałe efekty. W walce z insektami powszechnie stosuje się metody chemiczne, które polegają na opryskiwaniu, opylaniu i zamgławianiu. Środki chemiczne stosowane są bezpośrednio na powierzchnie, które zajmowane są przez owady. Są one szkodliwe dla ludzi i zwierząt domowych, dlatego tez przy ich stosowaniu należy zachować wzmożoną ostrożność.

Odpowiednio przygotowane mieszkanie jest kluczem do sukcesu

Odpowiednie przygotowanie mieszkania do dezynsekcji zależy przede wszystkim od metody, która będzie zastosowana w walce z insektami. Warto dopytać o to wcześniej specjalistów. Kiedy ekipa przybędzie na miejsce, należy wskazać miejsca, w których bytują owady. Aby ułatwić fachowcom dostęp do trudniej dostępnych obszarów, trzeba odsunąć od ściany meble. O ile jest to możliwe, warto zdemontować także cokoły i listwy przypodłogowe. Trzeba koniecznie dobrze zabezpieczyć produkty spożywcze, a najlepiej wynieść je z mieszkania na czas dezynsekcji. Szafki w kuchni najlepiej jest opróżnić, gdyż to zwykle one są celem wędrówek poszukujących pożywienia insektów. Wszystkie przedmioty przeznaczone do higieny osobistej także powinny znaleźć się poza zasięgiem działania środków chemicznych. Nie wolno zapominać o zabawkach dla dzieci, a także o rzeczach, z których na co dzień korzystają domowe zwierzęta. Dobrze jest pamiętać także o odłączeniu wszystkich sprzętów elektronicznych. Przy dużej populacji owadów dezynsekcja może potrwać nawet 24 godziny. Warto na ten czas całkowicie opuścić mieszkanie i oddać  je w ręce specjalistów.