Jak ułożyć bukiet z kwiatów? Rodzaje wiązanek kwiatów na różne okazje!

2019-09-30
bukiet kwiatów

Kwiaty to sprawdzony pomysł na podarunek na różne okazje, niezależnie od skali ich wagi. Czerwone kojarzą się z miłością, białe z niewinnością, pomarańczowe z euforią, a żółte ze szczęściem lub zazdrością. Róże są zwykle romantycznym gestem, a kompozycje kwiatowe w kolorze niebieskim obiecują wierność uczuć. Jak zatem skomponować z nich idealny bukiet? Jakie kwiaty wybrać na daną okazję?

Kwiaty na przeprosiny

W codziennym życiu dochodzi często to przyjemnych, jak i przykrych sytuacji. Piękny bukiet kwiatów to zawsze dobry pomysł. Jeśli zależy nam, by kogoś przeprosić, warto skorzystać z usług oferowanych przez lokalną kwiaciarnię. Dobrze jest dokonać zamówienia w kwiaciarni wysyłkowej. Dzięki zamówieniu przez stronę www często można dobrać do prezentu bilecik i stworzyć do niego wyjątkowy tekst. Do najpopularniejszych kwiatów dla dziewczyny lub chłopaka na przeprosiny należą:

  • Bukiety z róż. Romantyczne róże to klasyczna propozycja, która sprawdzi się w każdej okoliczności niezależnie od płci.
  • Bukiety z frezji. Występujące w odcieniach od żółci do czerwieni mają charakterystyczny zapach i oryginalne kształty. Symbolizują szacunek, uznanie i zaproszenie do obdarzenia miłością.
  • Tulipany. Tradycyjne kwiaty najlepiej wybrać w kolorze białym, symbolizującym przebaczenie. Różowe lub fioletowe oznaczają za to sentyment i troskę.
  • Kompozycje kwiatowe mieszane lub z goździków.

Oprócz tego w kwiaciarniach można spotkać kwiaty w pudełku lub koszach. Zapakowane w ten sposób kwiaty lub rośliny będą się prezentować elegancko z dołączonym do nich bilecikiem. Jeśli natomiast mamy pewność, że dana osoba ma poczucie humoru, można pomyśleć nad zabawnym podarunkiem w w postaci kaktusa.

Jak stworzyć bukiet na 18. urodziny?

Bukiety kwiatowe to także świetny pomysł na prezent na 18. urodziny. W tym ważnym dniu przekraczania dorosłości przez dziecko, krewnego lub znajomego warto sprawdzić ofertę wybranej kwiaciarni. Oprócz standardowych 18 róż w odpowiednim kolorze ciekawym pomysłem jest bukiet z lizaków. Ewentualnie mogą być zamienione cukierkami. Do jego wykonania wystarczy tylko zanieść ulubione słodycze jubilata, a florysta zajmie się sporządzeniem z nich urodzinowej wiązanki. Oryginalnym pomysłem na prezent jest także kompozycja w stylu Oktoberfest, która sprawdzi się na przyjęciu urodzinowym organizowanym dla znajomych w luźnym stylu.  W podobnym tonie jest bukiet z pieniędzy. Wystarczy ułożyć banknoty – najlepiej dwudziestozłotowe – w ruloniki. Coraz popularniejsze są także wiązanki wykonane z roślin doniczkowych np. sukulentów, których liście przypominają kwiaty. Jeśli natomiast zależy nam, by prezent pozostał z jubilatem na dłużej, można pomyśleć o kupieniu sadzonki kwiatów lub innych roślin. 

Jak dobrać kwiaty do bukietu? Kompozycje kwiatowe na rozmaite okazje

Kwiaty to niezastąpiony i uniwersalny sposób wyrażenia emocji. Sprawdzą się zarówno jako podarunek, jak i ozdoba np. w postaci bukietu polnych kwiatów czy liści. W zależności też od sytuacji, dobierane są do stroju czy preferencji adresata. Dobrze jest także wziąć pod uwagę znaczenie ich kolorów i symbolikę. Jeśli mamy wątpliwości, z pomocą przyjdzie doświadczony florysta. Kwiaciarnie i sklepy florystyczne przygotowują wiązanki na każdą okazję. Warto sprawdzić opcję kwiatów na podziękowanie lub gratulacje. Sprawdzą się zarówno dla partnera lub rodzica, jak i klienta. Tradycyjne róże, tulipany czy gerbery to tylko niektóre propozycje.