Jak zorganizować Pierwszą Komunię Świętą?

Materiał partnera
2019-07-09

Pierwsza Komunia Święta to przełomowy czas w życiu każdego dziecka. Większość rodziców decyduje się na zorganizowanie w tym czasie przyjęcia i zaproszenie najbliższej rodziny. Nie jest to łatwe, gdyż trzeba rozstrzygnąć wiele kwestii. Gdzie zorganizować przyjęcie? Jakie jedzenie wybrać? Te pytania zadaje sobie każdy, kto rozpoczyna organizację komunii swojej pociechy. O czym musisz pamiętać?

Gdzie urządzić przyjęcie?

Na samym początku należy zdecydować się, w którym miejscu chcesz zorganizować uroczystość. Część osób decyduje się na przygotowanie obiadu w domu. Wiąże się to jednak z koniecznością gotowania i późniejszego sprzątania na własną rękę. Wybranie lokalu gastronomicznego to opcja o wiele bardziej wygodna, zwłaszcza dla tych, którzy mieszkają w niedużym mieszkaniu i nie mają wystarczającej przestrzeni, by pomieścić całą rodzinę. Najlepszym rozwiązaniem jest wybranie kameralnej restauracji jak na przykład Zajazd Leon, znajdujący się w miejscowości Aleksandria. W ten sposób zaoszczędzimy sobie pracy, a mimo wszystko impreza odbędzie się w prywatnym gronie, bez obecności innych gości lokalu.

Dekoracje i zaproszenia

Oprócz wyboru lokalu, należy pamiętać również o kwestiach organizacyjnych. Przede wszystkim ważne jest odpowiednio wczesne zaproszenie gości. Data komunii jest znana już kilka miesięcy przed uroczystością, dlatego rezerwację warto zrobić jeszcze przez rozpoczęciem się sezonu. Zaproszenia można wysłać w formie papierowej lub zaprosić osobiście. Najlepszym terminem będzie minimum miesięczne wyprzedzenie, aby goście mieli szansę na odpowiednie przygotowanie. W kwestii dekoracji bardzo często odpowiada za nie restauracja. Jednak nie zawsze tak się dzieje, dlatego lepiej upewnijmy się, że wystrój sali jest wliczony w koszty wynajmu. W przeciwnym razie czeka Cię dodatkowe wyzwanie w postaci zamówienia ozdób. 

 Jakie menu wybrać?

Kiedy już wybierzesz miejsce i zaprosisz gości, twoim ostatnim zadaniem będzie wybranie menu. Pamiętaj, że Pierwsza Komunia Święta to przyjęcie, na którym najważniejszym uczestnikiem jest Twoje dziecko. Z tego powodu najlepszym wyjściem będzie wybranie potraw, które najlepiej trafią w dziecięcy gust.

 

Wśród komunijnych menu najpopularniejszymi potrawami jest:

  1.      Pierwsze danie – najczęściej chudy rosół z makaronem lub kluskami. Jest to jedna z najbardziej lubianych przez dzieci zup.
  2.      Drugie danie – zamiast pojedynczych porcji dla każdego gościa, można zamówić szwedzki stół. Popularne dania to panierowany filet z kurczaka, zrazy, pieczeń z indyka oraz dodatki w postaci półksiężyców, ziemniaków gotowanych lub frytek.
  3.      Ciasta – w przypadku mniejszych komunii wystarczy sam tort. Ważne jest, aby dostosować jego masę do ilości gości, aby dla nikogo nie zabrakło poczęstunku.
Opracowanie artykułu:

Leon Zajazd

95-035 Aleksandria 14a łódzkie
e-mail
www