Na czym polega zarządzanie nieruchomościami?

Materiał partnera
2019-10-17
Nieruchomość

Dobra organizacja i załatwianie spraw na bieżąco znacznie ułatwiają pracę i codzienne życie. Jednym z obszarów, które wymagają systematycznego załatwiania różnych spraw jest zarządzanie nieruchomościami. Drobne naprawy, opracowanie długoterminowych planów remontowych, informowanie wspólnoty mieszkaniowej o ważnych planach lub wydarzeniach - to zaledwie część obowiązków jakie spoczywają na firmach kompleksowo zarządzających nieruchomościami.

Zadania zarządców nieruchomościami

Zadania firm, które opiekują się nieruchomościami mogą być nieco odmienne - w zależności od rodzaju obiektu. Nieco innej obsługi wymagają kamienice, a innej obiekt handlowy z lokalami do wynajęcia. Jednak ogólnie mówiąc są to zadania związanie z utrzymaniem nieruchomości w nienagannym stanie. Zalicza się do nich między innymi:

  • obsługa administracyjna (np. prowadzenie dokumentacji lokali, zlecenie kontroli technicznych i okresowych przeglądów nieruchomości, nadzór nad realizacją umów zawartych między klientem a usługodawcami, prowadzenie księgowości),
  • konserwacja nieruchomości i jej utrzymanie techniczne (np. dbanie o konserwację i naprawy),
  • utrzymanie czystości i porządku (np. sprzątanie klatek schodowych, utrzymanie w czystości i porządku pomieszczeń i urządzeń budynku, terenu nieruchomości, w tym terenów zielonych).

Dlaczego opiekę nad nieruchomością warto powierzyć zewnętrznej firmie?

Zarządzanie nieruchomością wbrew pozorom jest bardzo absorbujące. Właściciel budynku musi pamiętać o aspekcie administracyjnym, prawnym, finansowym, czy też technicznym. Nie każdy właściciel nieruchomości ma na to czas, czy nawet wiedzę i umiejętności. Dlatego, żeby mieć pewność, że nieruchomość będzie należycie zadbana, warto jej zarządzanie powierzyć profesjonalistom.

Jeśli wybierzemy do tego rzetelną firmę, nie wiąże się z tym żadne ryzyko - jedynie korzyści. Zarządca nie może podejmować żadnych wiążących decyzji, np. inwestowania w nieruchomość. Tego typu dyspozycje mogą wyjść jedynie od właściciela budynku. Zarządcy nieruchomości mają też obowiązek ubezpieczenia oc. Dzięki temu potencjalnie poszkodowany właściciel może dochodzić swoich finansowych praw.

Kompleksowe i profesjonalne zarządzanie nieruchomościami

Poszukujesz rzetelnej firmy, która zajmie się opieką nad nieruchomością? Wypróbuj usługi firmy P.W. KONKRET Kuczyńska i Wspólnicy Sp.j. z Lublina. KONKRET działa na rynku od 1998 roku, co pozwoliło na zdobycie dużego doświadczenia i świadzenie usług na najwyższym poziomie. Firma zatrudnia wykwalifikowanych pracowników z odpowiednimi uprawnieniami zawodowymi. Oferta firmy obejmuje: zarządzanie nieruchomościami i prowadzenie czynności administracyjnych, konserwację i utrzymanie techniczne nieruchomości, utrzymanie czystości i porządku.

Opracowanie artykułu:

P.W. KONKRET Kuczyńska i Wspólnicy Sp.j.

ul. Górna 3/2, 20-005 Lublin lubelskie
e-mail
www