Coraz więcej firm umożliwia swoim pracownikom pracę zdalną. Takie rozwiązanie jest cenione nie tylko przez introwertyków czy osoby, które mają problem z dojazdem do siedziby firmy, ale również przez miłośników podróży. Jeżeli tylko pracodawca nie widzi przeciwwskazań, by jego podwładny wypełniał swoje obowiązki w dowolnym miejscu na świecie, dzięki takiej formie zatrudnienia możemy połączyć przyjemne z pożytecznym, a więc pracę z wakacjami. Jakie są najlepsze kraje do pracy zdalnej na świecie? Podpowiadamy.

Portugalia 

Za najlepszy kraj do pracy zdalnej została uznana Portugalia. Jest ona ceniona za doskonałą pogodę, a także niski poziom przestępczości. Co więcej, w kraju tym znajduje się wiele ciekawych miejsc, gdzie można się zatrzymać, by urządzić sobie workation. Wiele osób decyduje się na to, by pracować zdalnie właśnie z Portugalii również ze względu na niskie koszty życia w tym kraju. Dzięki temu w wielu przypadkach otrzymywana pensja w zupełności wystarcza im na wynajem mieszkania o dobrym standardzie, wyżywienie, zwiedzanie i inne wydatki, a także oszczędności. 

Co więcej, w kraju tym bez problemu jesteśmy w stanie porozumieć się z mieszkańcami w języku angielskim. Z tego powodu Portugalia to doskonały kraj do pracy zdalnej niezależnie od tego, czy chcemy pracować tam przez kilkanaście dni, czy kilka miesięcy. Pamiętajmy, że możliwość regeneracji i wypoczynku, a więc zachowanie balansu między pracą i życiem osobistym jest bardzo ważne. Więcej na ten temat znajdziemy na https://www.drmax.pl/.

Hiszpania

Drugie miejsce w rankingu najlepszych do pracy zdalnej na świecie państw zajęła Hiszpania. Znajduje się tu wiele restauracji i kawiarni, a także duża liczba przestrzeni coworkingowych zarówno dla freelancerów, jak i pracowników etatowych. Kraj ten oferuje też wizy dla freelancerów. Jest otwarty na osoby pracujące zdalnie z innych państw. Dodatkowo jest chętnie wybierany ze względu na świetną pogodę. Pracując tutaj i korzystając z pięknej pogody, bez problemu każdego dnia będziemy w stanie uzupełnić swoje zapotrzebowanie na witamina d3, tylko i wyłącznie dzięki syntezie skórnej tego ważnego składnika.

Jakie kraje są polecane do pracy zdalnej?

Wśród państw, które uchodzą za najbardziej atrakcyjne do pracy zdalnej, na trzecim miejscu uplasowała się Rumunia. Państwo to jest przede wszystkim bardzo konkurencyjne cenowo. Zarówno wynajem mieszkań i apartamentów, jak i ceny w lokalach gastronomicznych czy w sklepach są tu bardzo atrakcyjne, dlatego przyciągają osoby pracujące zdalnie. Na kolejnych miejscach na liście państw, które nadają się do produktywnej pracy zdalnej, wymienia się Mauritius, Japonię, Maltę, Kostarykę, Panamę, Czechy i Niemcy.