czas czytania: 17 min materiał partnera

Nowoczesna metodologia usuwania gryzoni – usługi DDD

usuwanie gryzoni

Do usług DDD zalicza się deratyzację, dezynsekcję, a także dezynfekcję. Pierwsza z nich dotyczy zwalczania szkodników, druga insektów, a trzecia bakterii, wirusów, a także niektórych form przetrwalnikowych. Jeśli chodzi o walkę z bardzo inteligentnymi zwierzętami, jakimi są szczury, warto wiedzieć, że musi być ona przeprowadzona po specjalistycznych analizach. Wprowadzenie profilaktyki zgodnie z zasadami DDD umożliwi zminimalizowanie  wystąpienia zagrożeń fizycznych, chemicznych i mikrobiologicznych.

Analiza stanu sanitarnego

Usługi związane z deratyzacją, nie polegają tylko i wyłącznie na wyłapaniu/wybiciu kolonii szczurów. Ważne jest przede wszystkim to, aby zlikwidować przyczynę występowania ich na danym terenie. Dzięki temu można pozbyć się problemu na stałe. Nigdy zatem nie należy podejmować współpracy z firmą usług DDD, która skupiona jest tylko na zwalczaniu, a nie eliminowaniu zagrożenia u jego źródła.

Pierwszym etapem deratyzacji, powinna być zatem szczegółowa analiza stanu sanitarnego konkretnego obiektu. Mowa o określeniu czynników, które sprzyjają pojawieniu się szkodników, a także zachowań danej kolonii szczurów itd. Przyczyną pojawienia się gryzoni, np. w ośrodkach magazynowania żywności, gdzie należy wdrożyć m.in. restrykcyjny system HACCP i GHP, może być np. nieodpowiedni sposób składowania produktów, które przyciągają głodną zwierzynę.

Dobra firma deratyzacyjna, zawsze zatem w pierwszym etapie działań przeprowadzi szczegółową analizę, czasem próby terenowe, a także sporządzi raport i specjalistyczny projekt.

Właściwa walka z gryzoniami

Walka z gryzoniami jest często wieloetapowa. Przede wszystkim eliminowane są czynniki ich wystąpienia na danym terenie, a następnie wdrażane są działania wyłapania/wybicia szkodników. Tu warto wiedzieć, że dzisiaj stosuje się pułapki mechaniczne, środki chemiczne i innego typu sposoby, które skutecznie zmylą czujność bardzo inteligentnych zwierząt. Po dokładnej ekstrakcji całej populacji, firma deratyzacyjna, często przechodzi do kolejnych procesów usług DDD. Mowa o dezynsekcji i dezynfekcji. Niestety bowiem koloniom szczurów towarzyszą mrówki, muchy, karaluchy, czy też pluskwy, a także liczne zarazki, mogące nawet wywołać u człowieka tak poważne schorzenia, jak leptospiroza!

Monitoring i działania profilaktyczne

Zakończeniem prac deratyzacyjnych, zawsze powinien być wdrożony monitoring stanu sanitarnego terenu – stały dokonywany przez właściciela obiektu i okresowy przez specjalistów DDD – a także wdrożone różne działania profilaktyczne, np. stosowanie nowoczesnych rozwiązań odstraszających gryzonie. W takich działaniach, swoim klientom biznesowym, indywidualnym, czy też publicznym, pomaga grupa ekspertów NORD BASTERS Sp. z o.o. z Malborka.

Nord Basters Sp. z o.o. działa zgonie z normami Polskiego Systemu Certyfikacji Jakości  - PSCJ 2018, normalizującego panujące przepisy i rozporządzenia RP i UE oraz audytuje jakość wykonywanych usług.