Sztuka artystyczna, którą jest między innymi odlewnictwo artystyczne w metalach, jest bardzo szeroko wykorzystywane dzisiaj przez wielu konsumentów. Nie zalicza się do nich tylko podmioty publiczne, ale także biznesowe i coraz częściej również klientów indywidualnych. Różnego rodzaju płaskorzeźby, rzeźby, czy też tabliczki, mogą być bowiem elementem wystroju ogrodu przydomowego!

Obsługa branży funeralnej

Pracownie odlewnictwa artystycznego oferują wiele różnego rodzaju wyrobów, między innymi na specjalne zamówienie rodzin zmarłych, parafii, nekropolii, czy też zakładów pogrzebowych. Mowa o tabliczkach pamiątkowych, np. upamiętniających ważne wydarzanie i postaci danego miasta, które zasłużyły się dla społeczności, czy też o rzeźbach nagrobnych, które wykonywane mogą być z brązu, stanowiąc z płytami nagrobnymi integralną konstrukcję. Dla branży funeralnej ważne jest także wykonywanie drobnych detali, od krzyży, po wizerunki aniołów, a nawet popiersia zmarłych!

Wyroby do ogrodów

Pracownie odlewnictwa artystycznego są w stanie przygotowywać piękne dekoracje ogrodowe z brązu, które świetnie będą harmonizowały się ze stylem botanicznym prowansalskim, angielskim, klasycznym, awangardowym, skandynawskim, rustykalnym, wiejskim, czy też śródziemnomorskim, japońskim i wieloma innymi. Klienci zamawiają zatem metalowe syrenki i postacie mitologiczne, które są częścią oczek wodnych oraz fontann, wykreowanych bohaterów bajek, czy też wciąż popularne rzeźby krasnali, czy zwierząt leśnych. Pamiętaj! Najlepsze pracownie, są w stanie wykonać na specjalne zamówienie wytwory wprost z Twojej wyobraźni!

Elementy małej architektury urbanistycznej

Pomniki, płaskorzeźby, różnego rodzaju figury, czy nawet metalowe plany miast, to piękne elementy małej architektury urbanistycznej, które są stawiane na placach, rynkach, w parkach, przed urzędami i instytucjami, czy też przed różnymi miejscami rekreacji oraz kultury, od teatrów począwszy, na obiektach sportowych kończąc. Dowodem na to są piękne realizacje pracowni BRĄZART, której artyści stworzyli między innymi:

Ołtarz w Pelplinie, Pomnik Prymasa Polski Stefana Wyszyńskiego w Gnieźnie,
Pomnik Papieża Jana Pawła II  w Gdańsku, Rzeźbę szlak Mitów i Legend i Św. Jakuba w Gnieźnie, czy też Płaskorzeźbę Flagi z Orłem w Legnicy. Z przykładowymi realizacjami tejże firmy zapoznać się można na jej szeroko opisanej stronie internetowej, która przedstawia również wiele ciekawych propozycji medali z brązu! Są one wykorzystywane często przez organizatorów różnego typu konkursów m.in. ogólnopolskim, nie tylko sportowych, ale także literackich, teatralnych itp.