Oprawa florystyczna ślubu i wesela. Na co należy zwrócić uwagę?

Materiał partnera
2019-06-06

Dzień ślubu to jeden z najbardziej wyczekanych dni w całym naszym życiu. Poprzedzają go często wielomiesięczne przygotowania, a i mimo to, do końca nie mamy pewności, czy wszystko pójdzie zgodnie z planem. Jednym z przyjemniejszych momentów organizacji tego szczególnego dnia jest wybór oprawy florystycznej całej uroczystości. O czym koniecznie należy pamiętać?

Dekoracja kościoła i samochodu

Większość Młodych Par decyduje się na tradycyjny ślub w kościele. Aby dodać uroczystości odpowiedniego charakteru, należy go odświętnie udekorować. Nic nie sprawdzi się lepiej niż piękne, bogate bukiety świeżych kwiatów. Powinny znaleźć się na ołtarzu oraz ozdabiać wejście do kościoła. Dobrym pomysłem jest umieszczenie drobnych kompozycji na bocznych elementach ław kościelnych. Będą stanowiły wspaniałą ozdobę, kiedy to Panna Młoda drobnym krokiem zmierzać będzie w kierunku przyszłego męża. Do dekoracji kościoła warto użyć też ozdobnych lampionów i świeczników. Dodadzą one uroku całej aranżacji i stworzą niepowtarzalną atmosferę. Jeżeli chodzi o kwiaty, warto kierować się własnymi upodobaniami. Natomiast pamiętajmy, że rośliny sezonowe to zawsze dokonały wybór. Nie tylko idealnie podkreślą aktualną porę roku, ale też pozwolą zaoszczędzić nam pieniądze, które musielibyśmy wydać na bardziej egzotyczne okazy. Samochód Młodej Pary także powinien zostać odpowiednio wyróżniony. W tym celu najlepiej sprawdzą się małe bukiety z ozdobnymi wstążkami. Bywa, że do dekoracji używa się też balonów, puszek lub rejestracji, przeznaczonej specjalnie na dzień ślubu. Wszystko to zależne jest przede wszystkim od preferencji nowożeńców.

Dekoracja sali weselnej

Sala weselna często nie wymaga specjalnej dekoracji. Zazwyczaj jest zaaranżowana w elegancki  i uniwersalny sposób, który łatwo można modyfikować. Dzięki bukietom kwiatów można zrobić to w prosty sposób. Florystyczne kompozycje powinny znaleźć się na stołach dla gości oraz głównym stole, przy którym zasiądzie Młoda Para. Warto pomyśleć także o ozdobnych wazonach. Wagę uroczystości można podkreślić przy pomocy świec, dekoracyjnych lampek czy gipsowych figurek. Jeżeli brakuje nam pomysłów na interesującą aranżację, poprośmy o pomoc specjalistów. Kwiaciarnia „Pod Aniołem”, której właścicielem jest pani Elżbieta Majkowska od lat zajmuje się florystyczną oprawą ślubów i innych uroczystości. Doświadczone florystki doskonale orientują się w najnowszych trendach i wykorzystują je w realizowanych przez siebie zleceniach. Efektem pracy kwiaciarni są przepięknie udekorowane wnętrza, które zachwycają gości i stanowią fantastyczne tło dla oprawy fotograficznej.

Opracowanie artykułu:

FHU Pod Aniołem Elżbieta Majkowska

Wolności 33b, 83-314 Somonino pomorskie
e-mail
www