Plusy współpracy z biurem rachunkowym

Materiał partnera
2020-03-25

Prowadzisz własną firmę? Nawet przy prowadzeniu jednoosobowej lub bardzo małej działalności może okazać się, że nie radzisz sobie ze wszystkimi sprawami księgowymi. To nic dziwnego, księgowość bywa bardzo zawiła, a ciągle zmieniające się przepisy nie ułatwiają sprawy. Sprawdź powody, dla których warto podjąć współpracę z biurem rachunkowym.

Czym jest biuro rachunkowe?

Na początek warto jednak wytłumaczyć dokładniej, czym jest biuro rachunkowe? Biuro rachunkowe jest miejscem, które oferuje profesjonalną obsługę kadrową oraz księgową, a swoje usługi kieruje głównie do innych firm, chociaż obsługuje także klientów indywidualnych (na przykład podczas wypełniania dla nich zeznać podatkowych).

W biurze rachunkowym nie pracują przypadkowe osoby, w takich miejscach zatrudniane są tylko doświadczone w zakresie księgowości osoby. Biuro rachunkowe może, w zależności od wybranego zakresu współpracy, zajmować się tylko pewnymi sprawami, albo całkowicie przejąć wszystkie dokumenty danej firmy w celu prowadzenia dla nich księgowości. Jest to doskonała alternatywa dla zatrudniania księgowej w firmie - nie każdy może sobie pozwolić na taki wydatek.

Zalety korzystania z usług biura rachunkowego

Jakie są korzyści z podjęcia współpracy z biurem rachunkowym? O plusy takiego rozwiązania zapytaliśmy eksperta z biura świadczącego usługi księgowe As-Tec Artur Staszak.

Do największych zalet korzystania z usług bura księgowej należą:

  1. Bezpieczeństwo i opieka nad wszystkimi sprawami księgowymi - biuro rachunkowe musi posiadać odpowiednie certyfikaty, które są poświadczeniem ich wiedzy i kompetencji. Dodatkowo, na wypadek pomyłek z ich strony, muszą mieć stosowne ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej. Jeśli więc na przykład dojdzie do błędów podatkowych, to Ty jako właściciel firmy o nic się nie musisz martwić!
  2. Oszczędność czasu - zamiast godzinami wypełniać dokumenty, po prostu oddaj to zadanie pracownikom biura rachunkowego. Biuro rachunkowe pozwala na zaoszczędzenie czasu nie tylko potrzebnego na wypełnienie zeznać i wniosków, ale także czasu potrzebnego na uzupełnienie wiedzy - przepisy księgowe często się zmieniają i bycie z tym na bieżąco to nie lada wyzwanie.
  3. Wysoki komfort współpracy  - współpraca z biurem rachunkowym nie wymaga od właściciela firmy wiele zaangażowania. Musi on przede wszystkim przekazać im wszystkie niezbędne dokumenty i ewentualnie informować o zmianach w zakresie kadr. Wszystkim innym zajmie się kancelaria rachunkowa.
  4. Możliwość reprezentowania klienta przed US i ZUS - biuro rachunkowe może na podstawie umowy z właścicielem firmy reprezentować jego interesy przed Urzędem Skarbowym i ZUS. To duże udogodnienie w razie kontroli czy problemów z księgowością.

Opracowanie artykułu:

AS-TEC ARTUR STASZAK

al. Pokoju 24, 31-564 Kraków Grzegórzki, małopolskie
e-mail
www
telefon