Pochówek zmarłych - na co zwracać uwagę wybierając zakład pogrzebowy?

Materiał partnera
2019-09-22
usługi pogrzebowe

Strata bliskiej osoby to bardzo trudne doświadczenie. Ciężko pogodzić się z tym, że już nigdy jej nie zobaczymy. W swoim smutku i żalu należy też pomyśleć o  pochówku, jego formie i oprawie. Czy ma to być tradycyjny pogrzeb, gdzie ciało zostanie zakopane w ziemi, czy też kremacja, zmieniająca ciało w proch. Jak wybrać zakład pogrzebowy, który zajmie się organizacją pogrzebu?

W załatwieniu jakich formalności może cię wyręczyć zakład pogrzebowy?

Odejście kogoś bliskiego to duży szok i stres, dlatego dobrze wybrać taki zakład pogrzebowy, który posiada kompleksową ofertę i zapewni godny pochówek, a do tego zajmuje się wszystkim samodzielnie, bez pośredników. Pozwala to na łatwiejsze i sprawniejsze dogadanie wszelkich szczegółów związanych z ceremonią pogrzebową. Zakład pogrzebowy po ustaleniu wszystkiego organizuje pogrzeb oraz załatwia wszystkie formalności zarówno na cmentarzu, jak też w ubezpieczalni oraz w urzędach.

Usługi oferowane przez zakłady pogrzebowe

Dostępność usług jest sprawą pierwszorzędną. W większości dużych miast w Polsce istnieją zakłady pogrzebowe, które świadczą swoje usługi 24 godziny na dobę. Warto, zanim podejmie się decyzję, co do współpracy z takim miejscem, zapytać, czy zakład organizuje transport zwłok, dysponuje chłodnią i czy ma własną kaplicę, a przypadku kremacji, czy posiada własne krematorium albo z jakimś współpracuje. Zakład Pogrzebowy Zacisze z Czerniewic w swojej ofercie poza organizacją pogrzebów i usługami grabarskimi, posiada również całodobowy przewóz zwłok z domu do zakładu, transport zmarłych na terenie całego kraju i Unii Europejskiej. Dodatkowo zajmuje się oprawą muzyczną pogrzebów, kosmetyką pośmiertną, sprzedażą trumien i urn. Doświadczeni pracownicy z odpowiednim wykształceniem zajmują się też ekshumacją zwłok.

Tradycyjny pogrzeb czy kremacja?

Osoby wybierające tradycyjny pogrzeb cenią sobie możliwość pożegnania się ze zmarłym w spokoju i ciszy. Dlatego bardzo ważne jest, by taki zakład dysponował własną kaplicą bądź domem pogrzebowym, gdzie można przy otwartej trumnie czuwać przy zmarłym i pożegnać się z nim. istotne są również odpowiednie narzędzia, sprzęty i akcesoria pogrzebowe. Wygląd i stan karawanów powinien być nienaganny. Najlepiej gdyby to były nowoczesne wozy. Profesjonalne zakłady pogrzebowe posiadają też windy do trumien, namioty pogrzebowe, katafalki czy podesty nagrobne. Kluczowa jest tu także wyszkolona i kulturalna kadra pracownicza, która zadba o to, by pogrzeb przebiegał bez żadnych niepokojących sytuacji.

Jeśli bliscy zdecydują się na kremację zwłok zmarłej osoby, to powinni dowiedzieć się w jakiej odległości od zakładu pogrzebowego znajduje się krematorium. Najlepiej zapytać , czy zakład posiada własne krematorium czy korzysta z obcego. Pracownicy zakładu pogrzebowego zazwyczaj pytają czy spopielenie zwłok ma się odbyć w obecności rodziny zmarłego.

Opracowanie artykułu:

Zakład Pogrzebowy Zacisze Marzyjanek Anna

ul. Mazowiecka 63, 97-216 Czerniewice łódzkie
e-mail
www