Pomysł na biznes – torty ozdobne na zamówienie

2018-07-05

Każdy może zrobić tort, ale na ważne i bardzo odświętne okazje jak np. pierwsza komunia święta dziecka, czyjeś pełne urodziny, czy chociażby rocznicę zaręczyn, chcemy tortu, który jest wyjątkowy i kojarzy się z datą lub osobą, dla której rzeczony smakołyk jest kupowany…

Nastała bowiem moda na super torty ze zdjęciami, postaciami z bajek, torty „trójwymiarowe” i artystyczne! Nasze dziecko kocha Spidermana? Teraz już nie wystarczy nadruk na cukrowym papierze – pyszne ciasto w kształcie Spidermana to całkiem co innego.

Jak zabrać się za taki biznes? 

Cóż, potrzeba odrobiny inwencji i zdolności manualnych. Jeśli jesteśmy po szkole cukierniczej to dla nas tylko dobrze, ale możemy również zaliczyć jakiś kurs, no chyba, że jesteśmy zdolnymi początkującymi z prawdziwym talentem.

Założenie działalności gospodarczej nie powinno być problemem, tak samo zdobycie książeczki Sanepidu – jeśli pracujemy z produktami spożywczymi musimy posiadać aktualne badania. Do pracy możemy zaadaptować własną kuchnię. Dobry sprzęt jest stosunkowo drogi, ale w miarę rozwijania się biznesu będziemy mogli sobie pozwalać na więcej, o ile przestrzeń nas nie ograniczy. Jeśli nie mamy miejsca – trzeba szukać kuchni do wynajęcia.

Jak promować i rozwijać cukiernię?

Bardzo ważna jest droga zdobywania składników, ponieważ będziemy potrzebowali ich w ilościach hurtowych. Co do reklamy – na początek po prostu musimy przygotować kilka najciekawszych egzemplarzy tortów, którymi zamierzamy podbić rynek. Możemy zacząć od profilu na Facebooku i spróbować namówić znajomych do polecenia naszego fanpejdża. Koniecznie trzeba publikować dobre zdjęcia – w tej branży to połowa sukcesu. Atrakcyjna prezentacja tortu przyciąga wzrok i sugeruje, czego klient może się spodziewać.

Po tym wszystkim nie pozostaje nic innego, jak cierpliwe oczekiwanie na „słodki sukces” naszego „tortowego biznesu”!