Projektowanie bukietu ślubnego

Materiał partnera
2019-06-06

Bukiet ślubny panny młodej to ważny element jej wizerunku, który także ma istotny wymiar symboliczny. Nic dziwnego, że kobiety chcą stworzyć przepiękną kompozycję w wersji próbnej nawet kilka miesięcy przed ceremonią. Ważne jest jednak to, aby dokonywać tego po wybraniu upięcia włosów, sukni ślubnej, dodatków, a także makijażu. Bukiet panny młodej musi bowiem harmonizować się z obranym stylem weselnym!

Dostosuj bukiet do własnego gustu…

Tak jak w modzie, czy motoryzacji, a także w innych branżach, w bukieciarstwie oraz florystyce, również można zauważyć zmieniające się trendy. Czy warto za nimi podążać? Tak, ale tylko w formie dodatkowej inspiracji. Dane „hity” sezonów, nie powinny bowiem wyznaczać tego, w jaki sposób przeprowadzimy swój ślub oraz wesele. Zawsze zatem kieruj się własnym gustem tak, aby być zadowoloną zarówno podczas ceremonii, jak i lata po niej, przeglądając fotografie oraz filmy z tego wyjątkowego dnia.

Nie ograniczaj się!

Przy składaniu zamówienia na bukiet ślubny warto również myśleć nieszablonowo i kreatywnie. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że nie musisz wybierać tylko takich popularnych gatunków kwiatów, jak lilie, czy róże. Dzisiaj bukiety tworzone są często z roślin polnych, a nawet leśnych. Coraz częściej cała kompozycja przystrajana jest także suszonymi owocami! Pomysłów na bukiet ślubny może być zatem wiele. Najważniejsze jest jednak to, aby pasował on do obranego stylu: empire, hollywoodzkiego, rustykalnego, boho, wiejskiego, staropolskiego, dworskiego itd.

Stwórz swój bukiet w dobrej pracowni

Najlepsze pracownie florystyczne, zanim podejmą się działania tworzenia bukietu ślubnego, dokładnie zapoznają się ze stylem weselnym, ze zdjęciami sukni ślubnej panny młodej, czy nawet z prognozowanymi warunkami pogodowymi na dany dzień/miesiąc! Po uwzględnieniu dziesiątków czynników dana kwiaciarnia przejdzie do działań projektowych. Polegają one albo na wykonaniu rysunku podglądowego, albo na przygotowaniu prototypu bukietu. Mowa o tzw. bukiecie próbnym, który powinniśmy każdorazowo zamawiać nawet kilka miesięcy przez uroczystościami.

Stawiaj na jakość!

Istotne przy tworzeniu bukietu ślubnego jest nie tylko to, aby był on piękny wizualnie, ale także, aby był on wykonany solidnie oraz, aby rośliny były bardzo wytrzymałe. Kompozycja kwiatowa panny młodej musi bowiem wytrzymać nawet kilkanaście godzin, w tym często upały, deszcze, czy też mróz. Zawsze proś zatem kwiaciarnie o wykorzystywanie najwyższych gatunkowo roślin, które sprawdzone są właśnie pod kątem swojej żywotności. To właśnie na jakość stawiają przede wszystkim takie pracownie florystyczne, jak FLOWER SHOP Stanisława Breksy… Pełne zadowolenie i przepiękne bukiety, gwarantowane!

Opracowanie artykułu:

Stanisław Breksa Flower Shop

00 Jakubowice 4 małopolskie
e-mail