Przeprowadzka w weekend – to możliwe!

Materiał partnera
2019-09-13
przeprowadzka

Wielu z nas już sama myśl o przeprowadzce spędza sen z powiek. Nic dziwnego. Pakowanie ubrań, wyposażenia kuchni, mebli i sprzętów to ogromne wyzwanie organizacyjne, zwłaszcza jeśli mamy do dyspozycji tylko weekend i w tym czasie musimy dokonać cudu.  Jednakże przenosiny do nowego lokum w dwa dni są możliwe. Obecnie bardzo często korzystamy z oferty firmy przeprowadzkowych, dzięki, którym transport wielkogabarytowych przedmiotów będzie bezpieczny i szybki. Jak zaplanować przeprowadzkę w weekend?

Od czego zacząć?

Kiedy termin przeprowadzki zbliża się wielkimi krokami i wiesz, że ze względu na pracę czy jakiekolwiek inne okoliczności masz do dyspozycji tylko 2 dni, czyli zazwyczaj wolny weekend, konieczne jest zaplanowanie całego procesu. Jedną z kluczowych kwestii jest sukcesywne pozbywanie się niepotrzebnych przedmiotów, ubrań czy mebli, które po prostu nie będą pasowały do stylu  panującego w nowym domu czy mieszkaniu. Taka selekcja znacznie ograniczy ilość przewożonych rzeczy, a dodatkowo może stać się okazją do przekazania ich osobom potrzebującym. Oczywiście przeprowadzka nie odbędzie się bez kartonowych pudeł, skrzynek, worków, folii bąbelkowej, pojemnych toreb czy taśmy. Te wszystkie przybory warto zgromadzić dużo wcześniej, by podczas intensywnego weekendu nie tracić czasu na szukanie ich lub co gorsze, jeżdżenie po sklepach, by je kupić. W kolejnym etapie należy w jednym miejscu spakować rzeczy pierwszej potrzeby, czyli jeden zestaw ubrań, kosmetyki, czajnik, kubek i sztućce tak by nie szukać tego w stercie kartonów. Ważne jest również stopniowe opróżnianie lodówki przed wyprowadzką z produktów o krótkim terminie przydatności. W nowym lokum może być problem z natychmiastowym podłączeniem sprzętu, dlatego taka żywność szybko się popsuje. Jak mówią doświadczeni specjaliści w kwestii przeprowadzek z MM, sprawdzonym rozwiązaniem jest segregowanie  rzeczy z podziałem na poszczególne pomieszczenia oraz opisywanie zawartości spakowanych pudeł czy worków  z kilku stron.

Transport

Weekendowa przeprowadzka to przedsięwzięcie wiążące się z ogromnym wyzwaniem organizacyjnym. Kiedy pierwszy etap, czyli pakowanie mamy za sobą, przychodzi moment na transport zgromadzonego mienia do nowego mieszkania czy domu. Ze względu na ilość podsiadanych rzeczy oraz ich rozmiary niezbędny jest duży samochód dostawczy, który umożliwi bezpieczny, a w tym przypadku szybki przewóz, bez uszkodzenia mebli czy sprzętów AGD i RTV. W tym celu warto wynająć profesjonalną firmę transportową jak np. MM, świadczącą swoje usługi również w weekend. Dzięki temu mamy gwarancję, że ze wszystkim zdążymy. Co więcej, pomoc w przeprowadzce zazwyczaj nie ogranicza się tylko do wynajęcia samochodu, ale także obejmuje kompaktowe spakowanie oraz wniesienie ładunku. Dodatkowo wielu przypadkach istnieje możliwość wykupienia usługi w postaci skręcenia mebli. Trzeba pamiętać tylko o tym by odpowiednio wcześniej zająć się szukaniem firmy transportowej, by ustalić konkretny termin. 

Opracowanie artykułu:

Przedsiębiorstwo Usługowo-transportowe "MM" Marcin Baryła

ul. Działowa 8/14, 61-747 Poznań Stare Miasto, wielkopolskie
e-mail