Sklep z dewocjonaliami – co znajdziemy w jego ofercie?

Materiał partnera
2020-02-05

Ludzie głęboko wierzący nie wstydzą się uzewnętrzniać swoich poglądów religijnych. Chętnie noszą biżuterię, która jest manifestem ich wiary oraz zaczytują się w katolickich książkach, które pozwalają im ją zgłębiać. Akcesoria tego typu nie są powszechnie dostępne. Znajdziemy je w sklepach z dewocjonaliami, których na polskim rynku nie brakuje. Jak wygląda oferta tego typu przedsiębiorstw?

Oferta skierowana do osób duchownych i wierzących

Najczęstszymi klientami sklepów z dewocjonaliami się osoby duchowne oraz wierzące. Znajdziemy tam wiele interesujących publikacji dotyczących wiary, książki opisujące żywoty świętych, czy też różne wydania Pisma Świętego. Jak informuje właściciel Księgarni Katolickiej – w tego rodzaju miejscach dostępne są również piękne pamiątki, które wręcza się bliskim z okazji przyjęcia sakramentów takich jak Chrzest Święty, Pierwsza Komunia Święta, Bierzmowanie bądź Ślub. Pamiątki te mają najczęściej formę ręcznie robionych kartek, które możemy wypełnić życzeniami lub podpisać się pod już gotowym tekstem. Występują one w różnych półkach cenowych, dzięki czemu każdy klient może wybrać coś dla siebie. Najprostsze pamiątki kosztują zaledwie kilka złotych, natomiast te bardziej dekoracyjne i pomysłowe to koszt nawet kilkudziesięciu złotych. Wybrane sklepy z dewocjonaliami prowadzą sprzedaż szat liturgicznych dla kapłanów oraz akcesoriów niezbędnych do odprawienia Mszy Świętej.

Artykuły, które towarzyszą wiernym podczas przyjmowania sakramentów

Każdy sakrament to inny obrzęd. Do jego godnego przyjęcia potrzebne są akcesoria religijne, które niejednokrotnie towarzyszą nam do końca życia. Rodzice, którzy pragną ochrzcić swoje dziecko, w sklepie z dewocjonaliami znajdą piękne, białe szatki i gromnicę. Kilkulatek, który szykuje się do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej potrzebować będzie różańca, medalika i białej świecy ze zdobieniem. Przyda się również książeczka do nabożeństwa, w którym dziecko po Komunii Świętej może w pełni uczestniczyć. Poza tym w sklepach z dewocjonaliami znajdziemy też religijne obrazy, tradycyjne krzyże do powieszenia w domu, czy płyty z muzyką religijną. Na asortyment składają się także figurki z wizerunkami świętych, świeczniki i płaskorzeźby. W ostatnim czasie coraz częściej możemy spotkać się także z szeroką gamą gadżetów religijnych. Mowa tutaj o koszulkach z motywem wiary czy kubkach o podobnym charakterze. Praktyka tego typu nie jest pochwalana przez wszystkich, jednak zwolenników i takich artykułów nie brakuje. W dobrych sklepach z dewocjonaliami znajdziemy produkty, które nie godzą w religijność ani księdza, ani przykładnego parafianina.

Opracowanie artykułu:

Księgarnia Katolicka Łukasz Broma

al. Legionów (budynek w obrębie cmentarza), 05-120 Legionowo mazowieckie
e-mail
www
telefon