Tatuaże – jak wyrazić siebie?

Materiał partnera
2019-07-31

Dla wielu ludzi wygląd zewnętrzny jest sposobem na wyrażenie i zaprezentowanie światu własnej tożsamości. Jest sposobem na wyeksponowanie swoich poglądów i przekonań. Aby przekaz ten był jak najwyraźniejszy, warto zadbać przede wszystkim o jego formę. Jednym z najlepszych, a jednocześnie najbardziej kontrowersyjnych sposobów na zakomunikowanie innym, kim jesteśmy, jest tatuaż. Co w tym zakresie oferują najbardziej wyróżniający się artyści od zdobienia ciała?

Tatuaże w formie napisu

Wytatuowanie ciała jest jedną z tych decyzji, które podejmuje się na całe życie. Dlatego przed zrobieniem tatuażu trzeba zadbać o to, aby jego forma zarówno pod względem przekazu, jak i szeroko rozumianej estetyki, była jak najbardziej uniwersalna. Na co konkretnie mogą liczyć wszyscy zainteresowani w najlepszych salonach takich jak Blackwork Studio? Wciąż ogromną popularnością cieszą się tatuaże w formie napisów. W tym konkretnym przypadku warto podkreślić, iż jest to przekaz najdosadniejszy, a przez to najbardziej zrozumiały dla innych. Klienci bardzo często decydują się na napisy w języku rodzimym, choć spotkać można także język angielski oraz łacinę. Tatuowane są głównie sentencje największych, światowych twórców literatury.

Napis taki może być swoistego rodzaju drogowskazem, opisem życiowego doświadczenia lub po prostu pamiątką z ważnego wydarzenia. Niektórzy decydują się go umieścić w miejscu widocznym, a inni w niewidocznym. Najważniejsze dla jego właściciela jest jednak to, że może spojrzeć na niego w dowolnej chwili. Ogromną zaletą tego typu tatuażu jest również niska cena wykonania. Na co jeszcze mogą liczyć wszyscy zainteresowani?

Tatuaże graficzne – najwyższy wymiar sztuki

O tatuażystach zawsze myśli się w kategoriach artystów. Nic w tym dziwnego, ponieważ niektóre dzieła wymagają zastosowania nie tylko ogromnej precyzji, ale także odpowiedniego planowania oraz konieczności idealnego odwzorowania konkretnego motywu. W najlepszych salonach tatuażu można liczyć przede wszystkim na kilkaset, a nawet kilka tysięcy gotowych propozycji. Mowa tu m.in. o

·         Tribalach

·         Tatuażach związanych z kulturą Majów i Azteków

·         Tatuażach związanych z kulturą celtycką

·         Tatuażach inspirowanych kwiatami i motywami zwierzęcymi

·         Tatuażach związanych z religią

 Choć w tak rozbudowanej gamie każdy byłby w stanie znaleźć coś dla siebie, skorzystanie z oferty najlepszych specjalistów od tatuażu niesie ze sobą również inne korzyści. O czym konkretnie mowa? Przede wszystkim o tym, że na specjalne życzenie klienta, wzór może zostać zaprojektowany kompletnie od podstaw. Ten rodzaj usługi, choć wiąże się z nieco większymi kosztami, przeznaczony jest dla wszystkich tych, którym zależy na oryginalności. Warto również wspomnieć o tym, iż tatuażyści mogą również stworzyć na naszym ciele portret konkretnej osoby. Jest to bardzo trudne wyzwanie, ponieważ tego typu tatuaże w zdecydowanej większości przypadków mają wyraźny wymiar sentymentalny.

Opracowanie artykułu:

Blackwork Studio Tatuażu i Piercingu

ul. Kościańska 76B, 64-010 Krzywiń wielkopolskie
e-mail
www