Podobnie jak w modzie, trendy we florystyce, czy bukieciarstwie z każdym sezonem są inne, zwłaszcza jeśli mówimy o organizowaniu pięknej oprawy kwiatowej ślubu oraz wesela. Dzisiaj przyszli państwo młodzi, wielokrotnie bardzo dużą uwagę skupiają właśnie na współpracy z dobrą kwiaciarnią. Dlaczego? Przede wszystkim dlatego, że to one dzięki pięknym stroikom i różnego rodzaju kompozycjom florystycznym, pozwalają nadać ceremonii oraz zabawie odpowiedniej atmosfery magii, miłości i szczęścia…

Bukiet panny młodej

Jeśli chodzi o bukiety panny młodej, powinny zawsze być  one tworzone na podstawie katalogów, projektów i rysunków, a także na podstawie bukietu próbnego. Warto wiedzieć, że dzisiaj niezależnie od stylu ślubu – boho, romantyczny, empire, hollywoodzki, staropolski, glamoure – panuje idea albo totalnego minimalizmu, albo właśnie przeciwstawnego artystycznego chaosu! W pierwszym przypadku mowa o stonowanych bukietach o idealnych zaokrąglanych kształtach, np. w formie łzy, ze swobodnie zwisającymi roślinami zielonymi (winorośla i pnącza), które są tłem dla białych, czy też kremowych róż. Minimalistyczne bukiety to bowiem przede wszystkim połączenie dwóch kolorów: zieleni i jasnych barw, co nadaje wyglądowi panny młodej eleganckiego charakteru. Przeciwstawnym trendem, są zaś jaskrawe kwiaty w bukiecie w różnych kolorach – nawet fioletu, żółci i pomarańczowego – które wyróżniają się różnymi rozmiarami. Takie bukiety często tworzone są z elementów zbóż, z roślin łąkowych i leśnych, a ich częścią mogą być nawet suszone owoce!

Oprawa florystyczna ślubu i wesela

Jeśli chodzi o oprawę florystyczną ślubu i wesela, warto wiedzieć, że musi ona być spójna z całym stylem ceremonii i zabawy – tu ponownie panuje trend minimalizmu, bądź właśnie artystycznego chaosu. W obu przypadkach, co warto podkreślić, duże znaczenie mają jednak kompozycje – stroiki – kwiatowe na stołach, a nawet nad nimi! Mowa między innymi o zielonych, wiszących girlandach z różnych kwiatów, czy o odpowiednio zdobiących stoły dekoracjach, które umieszczane są na ich środku. Najważniejsze jest jednak zawsze to, aby rośliny były świeże, co jest logistycznym wyzwaniem dla pracowni florystycznych, muszących przygotować całą oprawę. Wybieraj zatem zawsze tylko doświadczonych artystów, takich jak Alicja Lasota, która prowadzi kwiaciarnię PW ALES. To razem z nią stworzyć swój własny florystyczny trend ślubny!

Warto wiedzieć! We florystyce ślubnej 2019 panuje trend wykorzystywania kwiatów również przy fryzurach panny młodej. Częścią drobnych kompozycji, mogą być nawet ptasie pióra.