Usługi DDD – fumigacja oraz ozonowanie

Materiał partnera
2019-07-31
fumigacja

Usługi DDD to inaczej zabiegi deratyzacji, dezynsekcji, oraz dezynfekcji, które wielokrotnie są wykonywane w zgodzie z takimi systemami, jak HACCP, IPM, ISSO, GMP, GHP, BRC, AiB. To one zaś wielokrotnie, muszą być wypełniane przez przedsiębiorstwa przetwórstwa i magazynowania żywności, czy przez gospodarstwa rolne. To właśnie z usług DDD, dzisiaj w dużej mierze korzysta obecnie ten sektor obok firm przemysłowych, czy klientów indywidualnych. Popularnymi metodami zwalczania szkodników i mikroorganizmów, jest zaś fumigacja oraz ozonowanie.

Czym jest i kiedy stosuje się fumigację?

Fumigacja to specjalistyczny proces gazowania szkodników, głównie mniejszych gryzoni oraz owadów, który ma dzisiaj bardzo szerokie zastosowanie. Metoda ta, która oparta jest o rozpylanie substancji chemicznych m.in. w formie dymu lub pary, między innymi jest wykorzystywana w rolnictwie i sadownictwie. Bez niszczenia plonów i bez wpływu na jakość ich wzrostu, lub na ich świeżość już po zbiorze, można obecnie zastosować dzisiaj skutecznie fumigację. Wielokrotnie dotyczy to gazowania silosów zboża, niszczenia szkodników w glebie, czy nawet zwalczania dużej populacji szybko rozmnażających się insektów. Tu można między innymi wspomnieć o komarach. Fumigacja terenów nad jeziorem, które należą do modnych restauracji, czy hotelów, pozwala gościom danego obiektu, cieszyć się wieczorem naturą, bez konieczności chowania się właśnie przed komarami.

Ozonowanie – zwalczanie mikroorganizmów

Ozonowanie to druga bardzo ważna technika zapewniająca czystość mikrobiologiczną. Metoda ta oparta o wykorzystanie bardzo bezpiecznego dla człowieka ozonu, pozwala w 99%, a w większości przypadków  w 100%, uzyskać w danych przestrzeniach wysoki poziom sterylności. Tu należy podkreślić to, że ozonowanie jest wykonywane głównie we wnętrzach obiektów. Mowa o mieszkaniach, halach magazynowych, masarniach, czy w innego typu budynkach gospodarczych, przemysłowych, handlowych, usługowych, czy też mieszkalnych. Warto przy tym wiedzieć, że ozonowanie skutecznie eliminuje nie tylko mikroorganizmu oraz wszystkie ich formy przetrwalnikowe, ale także nieprzyjemne zapachy. Metoda ta zatem ma swoje zastosowanie nawet w sytuacjach zawilgocenia mieszkania, czy oczyszczania lokum po zmarłym.

Jeśli zatem jesteś zainteresowany wykorzystaniem np. w swojej firmie technik fumigacji oraz ozonowania, zgłoś się do firmy Usług Dezynsekcji i Deratyzacji Hieronima Ludwikowskiego, działa ona w miejscowości Kościan oraz dalszych i bliższych okolicach.

Opracowanie artykułu:

Ludwikowski Hieronim. Usługi dezynsekcji i deratyzacji

ul. Wiśniowa 28, 64-000 Kościan wielkopolskie
e-mail
www