Zespół muzyczny czy DJ? Które rozwiązanie najlepiej sprawdzi się na weselu?

Materiał partnera
2019-06-27
muzyka

Oprawa muzyczna ślubu i wesela jest bardzo ważna. To od niej zależy jak dobrze goście będą bawić się na przyjęciu. Aby uniknąć wpadki, już teraz warto zastanowić się, jaka muzyka będzie towarzyszyć nam podczas weselnej zabawy. Przyszli małżonkowie równie często decydują się na współpracę z zespołem muzycznym co DJ-em. Jakie zalety ma każde z rozwiązań?

Zespół muzyczny

Muzyka na żywo podczas wesela jest bardzo ceniona zwłaszcza przez starszych członków rodziny. Zespoły muzyczne korzystają ze starych i sprawdzonych utworów, które zna każdy. Niestety ich repertuar często jest mocno ograniczony. Aby uatrakcyjnić gościom zabawę, członkowie zespołu muzycznego, przygotowują liczne konkursy i zabawy. Są to zazwyczaj bardzo humorystyczne rozrywki, które integrują gości i pozwalają im się lepiej poznać. Decydując się na wynajęcie kapeli weselnej, musimy liczyć się z kosztami rzędu kilku tysięcy złotych.  Cena ta uzależniona jest przede wszystkim od renomy zespołu, liczby jego członków oraz jakości sprzętu, z którego korzystają w swojej pracy. Do tego dochodzą jeszcze koszty związane z umiejscowieniem ich przy osobnym stole na sali weselnej i zapewnieniem wyżywienia oraz napojów. Zespół muzyczny potrzebuje też kilku przerw, by odpocząć. W tym czasie goście mogą poczuć się nieco znudzeni, zwłaszcza kiedy mają ochotę na dalszą zabawę.

DJ

DJ nie prezentuje muzyki na żywo, ale odtwarza ją z konsolety. Dzięki temu może zaprezentować ogromny repertuar utworów, swobodnie poruszając się pomiędzy wybranymi stylami muzycznymi. Obecność DJ-a na weselu jest przyjmowana z entuzjazmem zwłaszcza przez młodsze pokolenia, choć po kilku chwilach przekonują się do niego także starsi uczestnicy zabawy. DJ jest dużo bardziej elastyczny niż zespół muzyczny i potrafi dostosować muzykę do gustu weselników. Wielu muzyków takich jak DJ Malina, oprócz oprawy muzycznej zajmuje się także zabawianiem gości i profesjonalnym prowadzeniem całej uroczystości. I w tym przypadku możemy liczyć na atrakcyjne konkursy i pełne śmiechu zabawy. Nie bez znaczenia jest także koszt podjęcia współpracy z DJ-em. Jest on dużo niższy niż w przypadku kapeli weselnej. Muzyk najczęściej działa w pojedynkę, tym samym potrzebuje mniej miejsca, by rozłożyć swój sprzęt. Może mieć to znaczenie dla par, które zdecydowały się na wynajęcie małej sali weselnej dla niedużej liczby gości.

Podsumowanie

Wybierając oprawę muzyczną ślubu warto kierować się indywidualnymi preferencjami i możliwościami finansowymi. Zespół muzyczny sprawdzi się w przypadku osób, które cenią sobie tradycyjne wesela. DJ to zdecydowanie tańsze i bardziej wszechstronne rozwiązanie, preferowane przez większość gości.